ФРУ захистила найбільшого пасажирського автоперевізника у Донецькій області від неправомірних дій органу ліцензування

24 січ. 2014

Федерація роботодавців України захистила найбільшого пасажирського автоперевізника у Донецькій області ФОП Мамедова Д.Г. від неправомірних дій місцевого органу ліцензування. Так, управлінням Укртрансінспекції Донецької області проводились неодноразові позапланові перевірки вказаного автоперевізника, що носили замовний характер. За результатами цих перевірок інспекція намагалась незаконно анулювати ліцензію з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами, видаючи Розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, в якому були вказані неправдиві правопорушення.

23 січня у Києві відбулось чергове засідання Експертно-апеляційної ради при Держкомпідприємництві, де за участі експертів ФРУ була розглянута зазначена справа і підтверджено факт порушень з боку органу ліцензуванню по відношенню до підприємця. Попередньо була також проведена спільна перевірка автоперевізника членами Експертно-апеляційної ради спільно з Укртрансінспекцією, за результатами якої підтвердився факт відсутності підстав для анулювання ліцензії.

ФОП Мамедов Д.Г. має парк із 211 транспортних засобів та власні матеріально-технічні бази загальною площею 6018,3 та 393,2 кв. м. На підприємстві працює 190 чоловік. За 2013 рік підприємством сплачено більше ніж 3 млн. грн. податків.

 
Довідка.

Механізм Експертно-апеляційної ради є ефективним засобом досудового врегулювання спору між ліцензіатом і органами ліцензування. У разі, якщо підприємство ризикує втратити ліцензію, то відповідно до законодавства, рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через тридцять днів з дня його прийняття. Тому ліцензіат протягом цього часу може подати скаргу до Експертно-апеляційної ради, адже дія даного рішення органу ліцензування зупиняєтьсядо прийняття відповідного рішення Держпідприємництвом. Тільки за минулий рік більшість скарг суб’єктів господарювання була задоволена на користь ліцензіатів.

То ж, якщо підприємство ризикує втрати ліцензію, об’єднанню роботодавців, до якого входить це підприємство, необхідно завчасно повідомити Федерацію роботодавців України про подання заяв, претензій та скарг з метою оперативного реагування представниками ФРУ на засіданнях Ради.