ЄБРР в Україні підтримав Антикорупційну ініціативу ФРУ

20 бер. 2014

КИЇВ, 20 березня 2014 року. Представництво Європейського банку розвитку та реконструкції в Україні підтримало Антикорупційну ініціативу бізнесу в Україні, з якою Федерація роботодавців України публічно виступила 26 лютого, у Києві. Про це поінформував заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник за результатами проведеної робочої зустрічі з директором ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер та його заступником  Гремом Хатчісоном.

За словами Дмитра Олійника, ЄБРР в Україні вітає ініціативу ФРУ проводити власні антикорупційні розслідування, а також готовність українського бізнесу системно та публічно оприлюднювати всі виявлені корупційні схеми.

Під час наради обидві сторони також поновили питання про необхідність відновленняутворення установи бізнес-омбудсмена в Україні. Раніше це питання представництво ЄБРР та ФРУ підіймали ще влітку 2013 року. Для цього планується найближчим часом підписати відповідний меморандум між українською владою, найбільшими бізнес-асоціаціями  та міжнародними фінансовими організаціями.

“Бізнес має високі очікування від цієї установи як органу досудового розгляду спорів, що оперативно реагуватиме на скарги підприємців”, - зазначив заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

“Омбудсмен має позиціонуватися як «адвокат бізнесу». Це свого роду «швидка допомога» для роботодавців, яка оперативно реагуватиме на кожний випадок звернення суб’єкта господарювання на дії або навпаки бездіяльність посадових осіб контролюючих, правоохоронних органів та органів прокуратури”, - пояснив Дмитро Олійник.

Під час зазначеної зустрічі обидві сторони також наголосили на необхідності унормування статусу бізнес-омбудсмена та засад його діяльності виключно на рівні закону. Такий законопроект Про Уповноваженого з питань захисту прав суб’єктів підприємницької діяльностівже розроблений Мінекономрозвитку.  Наразі він опрацьовується громадськістю. У свою чергу, ФРУ вже внесла свої пропозиції та зауваження до цього документу.