Заява Президії Ради ФРУ по Криму

21 бер. 2014

Федерація роботодавців України, як загальноукраїнське об’єднання ділових кіл, висловлює позицію українських підприємців і усвідомлює ступінь відповідальності роботодавців за економічну стабільність на всій території України та в окремих її регіонах, заявляє:

1. Україна була і залишається єдиною, територіально цілісною державою.  Ми вітаємо позицію світової громадськості, яка одностайно підтримує територіальну цілісність України.

2. Зважаючи на високий рівень соціально-політичної напруги навколо Криму та значну кількість спекуляцій і безвідповідальних заяв, Федерація роботодавців України підтримує Уряд України в його твердій позиції і надалі забезпечувати населення півострова життєво необхідними ресурсами та не допустити появипередумов для гуманітарної катастрофи в Криму. Ми сподіваємось, щоУкраїна й надалі забезпечуватиме безперешкодне і в повному обсязі постачання прісної води, газу та електроенергії. Громадяни України, які проживають у Криму, не мають бути заручниками геополітичних ігрищ.

3. Економіка Криму є невід’ємною частиною української економіки, що має цілком реальний вимір – українськими компаніями і підприємствами створено в Криму сотні тисяч робочих місць і від стабільної роботи цих підприємств залежить добробут значної частини населення Кримської автономії. На сьогоднішній день існує реальна небезпека фактичного розриву економічних зв’язків, що може призвести до катастрофічних наслідків для мешканців півострова. Адже втрата роботи внаслідок блокування або зупинки підприємств загрожує соціальною дестабілізацією та зубожінням населення.

4. Федерація роботодавців України готова докладати всіх зусиль для забезпечення своєчасної виплати зарплат та стабільності роботи підприємств і надалі сприятиме збереженню господарських відносин між українськими підприємствами в Криму та по всій Україні.

5. Федерація роботодавців України вважає, що всі роботодавці та органи влади країни мають спільно сприяти працевлаштуванню членів сімей військовослужбовців, а також біженців, які опинились у складних життєвих умовах через події в Криму.

6. Федерація роботодавців України закликає ті сили, які взяли на себе відповідальність за соціально-економічну ситуацію в Криму, не допустити економічної дестабілізації і розриву господарських зв’язків з підприємствами материкової України. Закликаємо не допускати порушення принципу недоторканності приватної власності та силового відчуження підприємств.

7. Федерація роботодавців України готова разом з відповідними державними структурами і надалі докладати зусиль для соціальної підтримки громадян України, які мешкають у Криму.

8. Ми закликаємо всі причетні сторони до витримки, спокою і мудрості для забезпечення головного – миру, стабільності і соціально-економічного добробуту всього населення Криму.

Президія Ради Федерації роботодавців України