ФРУ пропонує Уряду першочергові кроки з підтримки вітчизняного машинобудування

30 квіт. 2014

Роботодавці машинобудівного та приладобудівного комплексів  зацікавлені у реалізації спільних економічно ефективних інвестиційних проектів підприємств державного та приватного сектора економіки. На цьому наголошується у листі Федерації роботодавців України до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. 

28 квітня 2014 року у ФРУ відбулася робоча нарада з питань збільшення частки споживання продукції підприємств вітчизняного машинобудування та приладобудування на внутрішньому ринку. У нараді взяли участь керівники провідних вітчизняних машинобудівних та приладобудівних підприємств, державних компаній, підприємств-монополістів у енергетичній, транспортній, інших галузях, представники центральних органів виконавчої влади.

Як йдеться у Резолюції, ухваленої учасниками робочої наради, вирішення завдань збереження виробництв та десятків тисяч робочих місць потребує об?єднання зусиль держави та бізнесу для реалізації першочергових кроків з підтримки вітчизняного машинобудування і приладобудування.

Серед першочергових кроків з розвитку внутрішнього виробництва та збереження робочих місць у галузі машинобудівники визначили надання урядом підтримки започаткованих машинобудівними підприємствами спільних інвестиційних проектів з ПАТ «Укргазвидобування», НАК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго», ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» та ін., з використанням інструменту державних гарантій.

В умовах обмеженості обігових коштів та високої вартості кредитних ресурсів необхідним є створення ефективних фінансових інструментів, які б дозволяли підприємствам галузі залучати середньо- і довгострокові ресурси, забезпечувати конкурентоздатність продукції на зовнішніх ринках, вважають машинобудівники. Корегування, на їх думку, потребує і нещодавно прийнятий Закон України «Про здійснення державних закупівель», який не містить жодних механізмів підтримки національного виробника.

Крім того, як зазначено у резолюції роботодавців машинобудівного комплексу, номенклатура закупівель для державних потреб та суб?єктів  господарювання за участі держави потребує ґрунтовного аналізу і напрацювання механізмів імпортозаміщення. Цьому буде сприяти забезпечення вільного доступу до даних митної статистики за імпортом, впевнені у Федерації роботодавців України.

Одним із ключових напрямів співпраці держави і бізнесу у машинобудівній галузі роботодавці назвали започаткування бізнес-асоціацій з метою формування виробничих ланцюжків (кластерів) за участю підприємств державного сектора, вітчизняних машинобудівників і приладобудівників, у тому числі в рамках реалізації інфраструктурних проектів.

Пропозиції з розвитку вітчизняного машинобудування, викладені у резолюції робочої наради ФРУ, роботодавці запропонували обговорити на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України і закликали очільника уряду надати доручення з їх реалізації Мінекономрозвитку, Мінпромполітики, Мінпаливенерго та іншим уповноваженим центральним органами виконавчої влади.