Відбулись міжнародні консультації з питань створення Спільної платформи громадянського суспільства

14 трав. 2014

КИЇВ, 14 травня 2014 року. Відбулись  міжнародні консультації з питань створення Спільної платформи громадянського суспільства. Захід проходив в рамках візиту Місії Європейського економічного та соціального комітету (ЄЕСК) до України. В обговоренні взяли участь представники ЄЕСК,  заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, в.о. Голови Федерації профспілок України Григорій Осовий, Секретар Національної соціально-економічної ради Олександр Шубін, а також представники інших громадських організацій.

В ході зустрічі Голова Місії, член ЄЕСК пан Анжей Адамчик наголосив, що головною метою консультацій є формування Спільної платформи громадянського суспільства у відповідності до статей 469 та 470 політичної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Представники ЄЕСК висловили низку рекомендацій відносно створення Української частини платформи. Зокрема, йшлося про рівність представництва, як з боку ЄС, так і з боку України, а також про термін членства (прим. 2,5 років) та механізми діяльності Платформи. 

За словами заступника Голови Ради ФРУ Олексія Мірошниченка, робота над створенням спільної платформи повинна передбачати вирішення таких питань, як: забезпечення прозорих умов державних закупівель, перегляд умов зони вільної торгівлі для України, а також захист прав найманих працівників.

У свою чергу секретар НТСЕР Олександр Шубін наголосив, що при формуванні української частини Платформи необхідно використати досвід Європейського економічного та соціального комітету. "Ми маємо на меті створити інституцію європейського рівня, тому і повинні користуватись перевіреними інструментами співпраці, що вже успішно діють в Європейському Союзі. Українська частина платформи базуватиметься на реальній громадській думці, яку представлятимуть експерти", - резюмував Олександр Шубін.

Представники ЄЕСК повідомили, що 21 травня 2014року в Брюсселі відбудеться спеціальна сесія Комісії, де буде розглянуто питання формування  Спільної платформи громадянського суспільства. "Комісії буде представлена повна інформація про готовність українських соціальних партнерів  - профспілок та роботодавців взяти участь у роботі платформи за запропонованою ЄЕСК тристоронньою моделлю, а також працювати у форматі тематичних робочих груп, що було запропоновано стороною громадськості", - поінформував пан Адамчик.

В той же час він повідомив, що до уваги ЄЕСК буде надана модель, запропонована представниками Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.