Бізнес-омбудсменом має стати людина, яка має суспільне визнання і беззаперечну репутацію

27 трав. 2014

КИЇВ, 27 травня 2014 року. Репутація та довіра до особи майбутнього бізнес-омбудсмена мають бути бездоганними та загальновизнаними - наголосив заступник голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник під час робочої зустрічі з головою представництва ЄБРР в Україні Шевкі Акюнер. 

Нагадаємо, 12 травня цього року Кабмін, ЄБРР та бізнес-асоціації  підписали Антикорупційний   меморандум,  який  передбачає  створення  в Україні інституту незалежного бізнес-омбудсмена.  Це свого  роду як “адвокат бізнесу” або “швидка допомога”, яка оперативно реагуватиме на всі корупційні та неправомірні випадки з  боку посадових осіб контролюючих, правоохоронних органів та органів прокуратури.  Такий  інститут досить успішно існує вже не перший рік у Грузії та Росії.

“Позиція ФРУ полягає у необхідності максимально оперативного створення інституту бізнес-омбудсмена в Україні”, –  зазначив Дмитро Олійник.  За його словами, організація цього процесу має бути максимально публічною і ґрунтуватись на консенсусі  всіх учасників бізнес-спільноти в Україні та світі.

“Крім публічності та високого рівня суспільної підтримки цей інститут повинен отримати дієвий  інструментарій для діалогу з державною владою в Україні. Це може бути, наприклад, право законодавчої ініціативи, або спеціальні парламентські слухання та засідання уряду”, – підкреслив заступник голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

У свою чергу, Шевкі  Акюнер акцентував на актуальності та своєчасності запровадження посади бізнес-омбудсмена в Україні. “Доцільно також визначити заступників бізнес-омбудсмена, які візьмуть на себе функції безпосереднього менеджменту, моніторингу та модерації бізнес-процесів”, – запропонував голова представництва ЄБРР в Україні.

В ході робочої зустрічі сторони обговорили як вони бачать критерії до посади бізнес-омбудсмена і завдання, які будуть на нього покладатися. “Наші основні пріоритети – відкритість, конкурсність і консенсусний підхід у виборі людини, яка відстоюватиме права бізнесу”, – констатував Дмитро Олійник. “Репутаційні характеристики цієї посадової особи мають бути бездоганні, а довіра до неї – загальновизнаною”, –  резюмував заступник голови Ради ФРУ.