Українські роботодавці та профспілки за збереження трудового потенціалу під час економічної кризи

17 черв. 2014

Київ, 17 червня 2014 року. Федерація роботодавців України та Федерація професійних спілок України уклали Меморандум щодо збереження трудового потенціалу та забезпечення стабільної роботи підприємств.

"Поглиблення повномасштабної економічної кризи ставить перед роботодавцями та профспілками складні виклики та завдання, а незначна результативність реалізації антикризових заходів в Україні вимагає посилення координації спільних дій", – зазначив під час підписання заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Спільною метою роботодавців і профспілок, яка закріплена в Меморандумі, є запобігання ризикам масових вивільнень працівників на підприємствах усіх форм власності, збереження трудового потенціалу, рівня заробітної плати та інших соціальних гарантій для працівників і членів їх сімей. Крім того, роботодавці і профспілки робитимуть все від них залежне для підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва та розвитку внутрішнього ринку - як передумов сталого функціонування економіки та зменшення її залежності від зовнішніх чинників.

Для цього обидві сторони повинні отримати підтримку з боку держави. Свої пропозиції з цього приводу роботодавці й профспілки вже підготували на розгляд Кабінету Міністрів України. Серед них - пільгові умови оподаткування, пріоритет у тендерах та розрахунках по держзамовленням, а також надання дотацій для підприємств, установ, організацій, які забезпечують збереження штатної чисельності працівників під час економічної кризи.

Крім того, за словами Олексія Мірошниченка, необхідно детально опрацювати питання законодавчого врегулювання можливості визначення сторони укладення галузевих угод у разі відсутності на галузевому рівні організацій роботодавців або профспілок та ініціювати розробку сторонами соціального діалогу проекту Закону "Про стимулювання створення нових робочих місць в Україні".