60% закритих у цьому році кримінальних справ проти бізнесу ще раз довело їх незаконність

18 черв. 2014

Активний перегляд кримінальних проваджень проти бізнесу, що були безпідставно порушені слідчими підрозділами Міністерства доходів і зборів за часів попереднього керівництва, має бути продовжений. На цьому наголосив заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник під час робочої зустрічі із заступником Міністерства Володимиром Хоменком, яка відбулась 17 червня.

Дмитро Олійник підкреслив, що значна кількість з порушених за останні роки кримінальних проваджень мали ознаки тиску на бізнес та незаконності, про що яскраво свідчить навіть той факт, що більше 60% кримінальних проваджень були закриті у березні-травні цього року, за наслідками проведення інвентаризації.

"Слід раз і назавжди припинити недобросовісну практику попередніх років, коли бізнес руйнувався шляхом відкриття кримінальних справ та направлення контрагентам платника податків запитів з вимогою надання оригіналів документів за фінансово-господарськими відносинами", – додав заступник Голови Ради ФРУ.

Дмитро Олійник також запропонував Володимиру Хоменку провести окреме обговорення із представниками бізнесу питання створення Служби фінансових розслідувань. "Адже, якщо надати необмежені права та повноваження цьому органу, не окресливши чіткі межі для його діяльності, то можемо отримати остаточне знищення бізнесу в Україні", - зауважив Дмитро Олійник.

Серед інших актуальних питань для обговорення із керівництвом Міндоходів заступник Голови Ради ФРУ назвав необхідність декриміналізації відповідальності за низку видів порушень податкового законодавства.

Також Дмитро Олійник акцентував на необхідності забезпечення відкритості роботи силового блоку Міністерства, зокрема, в частині щомісячного оприлюднення зведеної інформації про кількість кримінальних проваджень, які знаходяться на стадії розслідування, кількість порушених та переданих до суду кримінальних проваджень, а також кількість кримінальних проваджень, за якими винесено обвинувальний вирок, та інформацію про відшкодовані державою кошти.