Місія МВФ в Україні підтримує відкритість діяльності Міндоходів перед бізнесом

2 лип. 2014

Робота Міністерства доходів і зборів України повинна бути відкритою для бізнесу. Інтереси бізнесу в України та МВФ у даному питанні мають співпадати, адже український бізнес є таким самим кредитором державного бюджету, як і МВФ. На цьому наголосили представники Федерації роботодавців України під час робочої зустрічі 1 липня у Києві з керівником місії МВФ в Україні паном Ніколаєм Георгієвим. У свою чергу Місія МВФ в Україні підтримала відкритість діяльності Міндоходів перед бізнесом.

Федерацію роботодавців України під час зустрічі представляли заступники Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник та Олексій Мірошниченко, а також голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин.

За оцінками ФРУ на початок літа 2014 року держава заборгувала платникам податків понад 34 млрд. грн. невідшкодованого ПДВ, включаючи заявки в майбутні платежі, та понад 36 млрд. грн. переплачених податків. Загальна ж сума кредитування бізнесом бюджету перевищила 80 млрд. грн. і має тенденцію до збільшення. Одним з варіантів ліквідації наявності значних зобов'язань бюджету перед платниками податків представники ФРУ бачать у можливості емісії подальших траншів ОВДП для їх погашення.

Значна частина зустрічі з представниками МВФ була також присвячена питанню особливостей ведення економічної діяльності у Криму під час його тимчасової окупації. Адже на півострові залишилися українські громадяни та український бізнес, які потрапили у сьогоднішню ситуацію не за своєю волею, а отже потребують підтримки з боку України.

Одним з варіантів такої підтримки, на думку ФРУ, є найскоріше прийняття законопроекту, який врегулює питання особливостей ведення економічної діяльності у Криму. Представники ФРУ поінформували про те, що відповідний проект закону вже внесений на розгляд до Верховної Ради України. "Документ створено на базі пропозицій ФРУ, які передбачають збереження елементів державного контролю України над кримськими суб'єктами господарювання", – підкреслив Дмитро Олійник. 

Продовжуючи розмову заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко акцентував увагу на важливості підготовки висококваліфікованих кадрів в Україні для державного управління. За словами Олексія Мірошниченка, для того, щоб була економічно і соціально сильна країна одну з головних ролей має відігравати професійний Уряд, кваліфікований парламент і професійне місцеве самоврядування.

Під час зазначеної зустрічі представники ФРУ також виступили з ініціативою необхідності розробки Програми соціально-економічного розвитку України, з врахуванням необхідної зовнішньої допомоги. Голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин назвав таку програму своєрідним "планом Маршала" для України. Представники МВФ виявили зацікавленість у розробці такої програми та запевнили у можливій експертній підтримці її створення з боку МВФ.

Завершуючи зустріч представники ФРУ запропонували пану Ніколаю Георгієву провести наступну нараду в стінах Федерації. Ця пропозиція була схвально сприйнята представниками місії МВФ.

Для Федерації роботодавців України подібні зустрічі з представниками МВФ вже стали традиційними і проводяться щорічно починаючи з 2010 року (прим. ФРУ виступає від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні). Попередня зустріч з представниками МВФ проходила у жовтні 2013 року.