Програма відновлення Донецької та Луганської областей повинна перерости в національний проект – Дмитро Фірташ

10 лип. 2014

Програма відновлення і розвитку Донбасу повинна перерости в національний проект комплексної модернізації економіки та інфраструктури України. Про це йдеться у заяві Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа.

«Федерація роботодавців України як соціальний партнер Уряду України готова взяти активну участь у розробці та реалізації комплексного плану відновлення Донбасу. На базі ФРУ мобілізовані ресурси українського бізнесу, і в найкоротші терміни може бути сформований пул будівельних, логістичних, транспортних, машинобудівних, інжинірингових, фінансових компаній, які можуть запропонувати комплексне рішення для відновлення і модернізації регіону», – підкреслюється у заяві Дмитра Фірташа.

Голова ФРУ зазначив, що Донецька і Луганська області можуть стати пілотними регіонами для реалізації програми масового будівництва доступного житла, термомодернізації житлового фонду, реформування систем водопостачання, впровадження енергозберігаючих та екологічних технологій, будівництва якісних доріг та інфраструктури.

Дмитро Фірташ зазначив, що українські компанії брали участь у проектах з відновлення інфраструктури в Ірані, Туреччині, Іраку, країнах Африки, Південної Америки, в тому числі після природних катаклізмів і воєнних дій. «Цей досвід має бути використаний в Україні», – наголошується у заяві.

«Програма відновлення та розвитку Луганської та Донецької областей повинна перерости в національний проект комплексної модернізації економіки та інфраструктури України», – підкреслюється у заяві Голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа.

У документі відзначається, що критично важливим для Донбасу є розвиток малого та середнього бізнесу. «В Луганській та Донецькій областях знаходяться 40% усіх українських мономіст, де економіка залежить від одного-трьох великих підприємств. Малий та середній бізнес дозволить у порівняно короткі терміни вирішити питання зайнятості та змінити структуру економіки регіону, оскільки вартість одного робочого місця в малому бізнесі в десятки разів менша, ніж на великому промисловому підприємстві», – відзначається у заяві.

Дмитро Фірташ наголосив, що для підтримки малого та середнього бізнесу Федерація роботодавців пропонує запровадити податкові канікули, квоти для невеликих підприємств у держзакупівлях, суттєво скоротити кількість перевірок контролюючими органами, забезпечити доступ підприємців до державних та міжнародних програм пільгового фінансування.

«Федерація роботодавців України підтримує ініціативи Президента та Кабінету Міністрів України щодо залучення міжнародної спільноти до якнайшвидшого відновлення економіки Донбасу. Паралельно із проведенням міжнародних переговорів Президентом та Кабінетом Міністрів України з надання донорської підтримки Україні, я від імені Федерації роботодавців України веду діалог з європейськими партнерами ФРУ по залученню інвестицій в Україну, формуванню фонду підтримки підприємництва, якнайшвидшій імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС та отриманню доступу українських товарів на європейські ринки», – відзначається у заяві Голови ФРУ Дмитра Фірташа.