Голова ФРУ домовляється про надання іноземними державами гарантій для інвесторів, які вкладуть кошти в Україну

14 лип. 2014

Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ домовляється про надання іноземними державами гарантій для інвесторів, які вкладуть кошти в Україну.

«Ми чудово розуміємо, що сьогодні не так багато бажаючих іноземних інвесторів, які готові вкласти гроші в нашу країну. Ми прийшли до такого рішення: ідеальний варіант, якщо країни, з яких будуть надходити інвестиції, дадуть інвесторам гарантії, що якщо вони вкладуть гроші в Україну і з якоїсь причини не заберуть свої гроші назад, то їх держава повністю 100% їм компенсує вклад», – сказав Дмитро Фірташ. Він зазначив, що такий крок європейських країн свідчить про велику довіру до України і віру в те, що ситуація виправиться.

«Я впевнений, що в України велике майбутнє, я в це щиро вірю. Я вважаю, що ми цей час гідно переживемо, і на цьому досвіді багато країн буде дивитися, як ми достатньо успішно вийшли з цієї непростої ситуації», – резюмував Голова ФРУ Дмитро Фірташ.

Говорячи про відновлення Донбасу, Дмитро Фірташ підкреслив, що Федерація роботодавців України готова брати участь у розробці плану та фінансуванні відродження Донецької та Луганської областей. «Федерація роботодавців готова брати участь, ми готові давати гроші. Мало того, ми не просто готові давати гроші, ми готові брати участь у розробці самої програми відновлення Донбасу», – сказав Голова Федерації роботодавців України, яка об'єднує 8500 підприємств, що створюють 70% ВВП України.

«Не залучаючи сьогодні бізнес, не залучаючи Федерацію роботодавців, не залучаючи великих роботодавців, я не впевнений, що держава може з цим впоратися, вона повинна на когось спиратися», – підкреслив Дмитро Фірташ.

Серед першочергових завдань Дмитро Фірташ назвав відновлення житлового фонду та соціальної інфраструктури, створення умов для повернення людей, відновлення роботи підприємств та необхідної для цього інфраструктури.