Роботодавці та представники МОП обговорили проблемні питання внутрішніх переселенців в Україні

16 лип. 2014

10 липня заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко зустрівся з експертами МОП Рапіро Пізарро та Федеріко Негро.

В ході робочої зустрічі було обговорено можливі напрямки співпраці Федерації роботодавців України та Міжнародної організації праці щодо пом'якшення для осіб, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються на окупованих територіях Донбасу та Криму, наслідків бойових дій, що ведуться на Сході України, а також проблем, які виникли у громадян України після анексії Кримського півострова.

Сторони обмінялись думками стосовно першочергових заходів з вирішення проблем вимушено переселених осіб, відбудови зруйнованої транспортної і житлової інфраструктури, відновлення промисловості та виробництва, повернення громадян на звільнених територіях до роботи і нормального життя. "Нагальними сьогодні є питання забезпечення людей, потерпілих від військових дій та окупації, житлом і харчуванням, організація отримання переселенцями належних соціальних виплат, пошук для працездатних осіб гідних робочих місць", – зазначив Олексій Мірошниченко.

Він поінформував, що Федерація роботодавців України тримає на контролі питання збереження та відновлення робочих місць, втрачених внаслідок форс-мажорних обставин, та створення для переміщених громадян нових робочих місць і умов для самозайнятості.

Представники місії МОП розповіли, що вже мають досвід допомоги країнам, які опинились у подібній до України ситуації. "Ми неодноразово мали справу з подоланням наслідків непередбачуваних таких подій, коли виникає нагальна потреба у створенні нових – тимчасових та постійних робочих місць", – констатував старший спеціаліст Департаменту МОП з питань посткризового відновлення Федеріко Негро.

За його словами, Міжнародна організація праці у таких випадках надає рекомендації щодо законодавчих змін, спрямованих на спрощення доступу внутрішньо переміщених осіб до ринку праці, створення умов для навчання і перекваліфікації таких осіб, а також організації для них тимчасових робочих місць. "Також у межах своєї компетенції ми надаємо сприяння активним громадянам у започаткуванні власного бізнесу та співпрацюємо з об'єднаннями роботодавців, щоб посилити їх організаційні можливості в умовах форс-мажору", – додав експерт.

Також учасники зустрічі обговорили проблемні аспекти державно-приватного партнерства в Україні та визначили можливі напрямки фінансово-технічної допомоги міжнародних інституцій для відновлення нормального життя на постраждалих від бойових дій та окупації територіях України.