Уряд має намір зменшити кількість податків з 22 до 8

6 серп. 2014

Уряд має намір зменшити ПДВ до 7% і 17%, а також ЄСВ у два рази. Про це йдеться у проекті розпорядження Кабміну "Про схвалення концепції реформування податкової системи", оприлюдненому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Документом передбачається зниження ставки ПДВ до 7% при розрахунку між платниками цього податку та 17% при реалізації неплатникам ПДВ.

Концепцією також пропонується зниження у 2 рази ЄСВ для тих підприємців, які вдвічі збільшать фонд оплати праці.

Згідно з документом, чотири фонди соціального страхування будуть об'єднані в один Фонд соціального захисту, що зменшить бюджетні витрати на утримання фондів і знизить корупційні ризики.

Крім того, уряд має намір скоротити кількість платежів підприємців зі 172 до 52 на рік, розширити базу оподаткування, надати податкові пільги в рамках пріоритетів державної соціально-економічної політики і підвищити ставки плати за користування надрами.

Кабмін також має намір скоротити кількість податків з 22 до 8.

У проекті розпорядження КМУ наголошується, що в провідних країнах кількість податків не перевищує 10: Німеччина (9 податків), Китай (7 податків), Іспанія (8 податків), Нідерланди (9 податків), Норвегія (4 податки), Португалія (8 податків), Франція (7 податків) і Швеція (4 податки).

Так пропонується скасувати: збір за першу реєстрацію транспортного засобу; збір за місця для паркування транспортних засобів; екологічний податок; рентну плату за транспортування нафти; плату за землю; збір за користування радіочастотним ресурсом; збір за спецвикористання води, лісових ресурсів виноградарства, садівництва і хмелярства; цільову надбавку до діючого тарифу на електричну та теплову енергію та природний газ; туристичний збір; збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; державне мито.

У перелік 8 податків, які пропонується залишити, входять: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізосіб; ПДВ; акцизний податок; ресурсний податок; податок на майно; єдиний податок; фіксований сільгоспподаток.

Передбачається, що компенсації буде досягнуто за рахунок підвищення акцизів (щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу, збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства), розширення бази акцизного податку шляхом включення до переліку підакцизних товарів електроенергії та природного газу, які входять в номенклатуру товарів у країнах - членах ЄС.