Мінсоцполітики зриває роботу Фонду соціального страхування

12 серп. 2014

КИЇВ, 12 серпня 2014 року. Міністерство соціальної політики України зриває роботу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Про це йдеться у листі Президенту України, який підписали представники сторін роботодавців та профспілок в правлінні Фонду.

На сьогоднішній день роботу правління Фонду фактично заблоковано, так як учасники від урядової сторони, яку уповноважено представляти Міністерству соціальної політики, вже четвертий раз за останній місяць зривають засідання правління своєю неявкою.

Через відсутність необхідного кворуму неможливо вирішити жодні важливі питання діяльності Фонду. Такі зриви засідань несуть значні загрози. Сторони роботодавців та профспілок наголошують, що наразі неможна внести зміни до бюджету Фонду на 2014 рік. З нього було вилучено 600 млн. грн. для фінансування антитерористичної операції. Сторона роботодавців підтримує необхідність вилучення коштів на потреби АТО, в той же час зриви засідань правлінь не дають можливість збалансувати бюджет Фонду.

Не можливо також вирішити і питання розрахунків Фонду за надані послуги з санаторно-курортними закладами, які, в тому числі, приймають біженців із району АТО. На початок поточного тижня така заборгованість перевищила 122 млн. грн.

"З метою недопущення загострення соціальної напруги, просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, терміново втрутитись у дану ситуацію та сприяти дотриманню представниками сторони держави у складі Фонду чинного законодавства", – йдеться у листі профспілок та роботодавців до Президента України.

З приводу систематичних зривів засідань правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності сторона роботодавців також зверталась з відповідними зверненнями до Кабінету Міністрів України. Крім того, за останній тиждень у ЗМІ з'являється чимало відверто неправдивих та наклепницьких публікацій про те, що нібито голова правління Фонду Дмитро Третьяков блокує виплати постраждалим в АТО бійцям Нацгвардії.

"Не зрозуміло якими джерелами та фактами керувалися автори подібних статей, оскільки питання пов'язані з фінансуванням грошових виплат у разі часткової втрати працездатності військовослужбовців або військовозобов'язаних Нацгвардії України є виключно компетенцією Міністерства внутрішніх справ України і жодним чином не відноситься до компетенції Фонду", - прокоментував Дмитро Третьяков.