ФРУ перерахувала Уряду заходи, які мають спростити для підприємств реалізацію заміщення природного газу

14 серп. 2014

Федерація роботодавців України перерахувала у своєму зверненні до Віце-прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана заходи, які мають спростити для підприємств реалізацію заміщення природного газу альтернативними енергоносіями.

В умовах можливого обмеження обсягів постачання газу в Україну його заміщення є актуальним для більшості підприємств реального сектору економіки. Частина суб'єктів господарювання вже активно впроваджує альтернативні технології виробництва енергоносіїв для власних потреб та вживає додаткові заходи з енергозбереження.

Разом із тим, підготовка та введення в експлуатацію обладнання, яке дозволяє замістити частково або повністю природний газ альтернативними енергоносіями, потребує формування і погодження значного обсягу документації, отримання численних дозволів, експертиз та супутніх їм витрат коштів. Тому, найперше, що необхідно реалізувати вже протягом найближчих 1-2 місяців – це запровадити декларативний принцип отримання дозволів стосовно встановлення і початку експлуатації обладнання, яке заміщує природний газ, а також знизити вартість відповідних дозвільних процедур.

Наступними кроками, які запропонувала Уряду Федерація роботодавців України, повинні стати - спрощення процедури видачі дозволів на встановлення систем електроопалення, максимальне залучення до реалізації заходів з енергозбереження обладнання і матеріалів вітчизняного виробництва, а також законодавче закріплення стимулів для суб'єктів господарювання у разі добровільного проведення енергоаудиту виробництва.

Крім того, ФРУ пропонує, принаймні, частково компенсувати витрати підприємців на розробку проектної документації для енергозберігаючих заходів та стимулювати енергопостачальні компанії до модернізації і збільшення потужностей енергопередавального обладнання.

ФРУ також звернулася до Володимира Гройсмана з проханням дати відповідні доручення щодо врахування зазначених пропозицій під час підготовки урядових заходів із заміщення природного газу альтернативними видами енергоносіїв.