Перевіряючі. Кому на вихід?

27 серп. 2014

Федерація роботодавців України звернулась до Уряду з пропозицією ліквідувати деякі контролюючі органи. Про це йдеться у листі організації до Віце-прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

До переліку ліквідованих контролюючих органів, з поміж інших, в ФРУ, пропонують включити Державну інспекцію з експлуатації електричних станцій і мереж, а також Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Як зауважують в Федерації, зазначені інспекції не є центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері нагляду та контролю в галузі електроенергетики. Вони здійснюють свої функції не на підставі закону, а відповідно до постанов, що суперечить низці законів України. Тому слід передати контрольно-наглядові функції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у цій сфері.

Також, підкреслюють в ФРУ, в Україні досі діє такий контролюючий орган як Ветеринарна міліція з проведення карантинних ветеринарних перевірок. Ця структура організаційно підпорядковується МВС, функціонально – Держфітослужбі. Тобто одна сфера підлягає контролю двома відомствами. У зв'язку із цим, ФРУ пропонує визначитися з одним органом, до сфери компетенції якого належатиме перевірка цієї сфери нагляду.

Крім того, ФРУ наголошує на необхідності проведення Урядом моніторингу фактичного здійснення контрольно-наглядових повноважень такими структурами як: Інспекція державного портового нагляду морського рибного порту України, Інспекція державного портового нагляду морського торговельного порту України, а також Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків. За інформацією, яку ФРУ отримувала від суб'єктів господарювання, зазначені структури продовжують виконувати свої функції після їх реорганізації. Тому Федерація акцентує на необхідності передачі контрольних функцій цих інспекцій Інспекції з питань безпеки на об'єктах транспорту. Остання має бути створена в процесі впровадження реформи з оптимізації контрольно-наглядових органів.