Іноземний бізнес висловив підтримку Україні

12 вер. 2014

Варшава, 12 вересня 2014 року. Заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник виступив перед учасниками щорічного Форуму роботодавців країн Європи та Середньої Азії, який цього року проводиться в столиці Польщі, під егідою Міжнародної організації роботодавців та польського об'єднання "Роботодавці Польщі".

У своєму виступі Дмитро Олійник поінформував делегатів Зустрічі про доленосні події, які відбулися в Україні з часу минулого Форуму роботодавців, який у 2013 році проводився в Києві і організатором якого виступала ФРУ. У виступі важливу увагу було звернуто на економічні та соціальні виклики, які з'явилися в результаті неоголошеної Кремлем війни проти нашої країни та труднощі, з якими зараз мають справу українські роботодавці. Мова йде як про загальне погіршення економічних показників, так і про соціальні ризики, які особливо загострилися в існуючих умовах. Сотні зруйнованих підприємств на сході України, сотні тисяч біженців з окупованих районів створюють низку проблем, вирішення яких у значній мірі лягає на плечі українських роботодавців - зазначив Дмитро Олійник.

Заступник Голови Ради ФРУ висловив подяку учасникам Форуму за допомогу та підтримку, яку відчуває Україна з боку європейських партнерів та закликав до консолідації зусиль ділового співтовариства європейського континенту по допомозі Україні. В цьому зв'язку було підкреслено, що наша держава вітала б переміщення європейськими компаніями своїх виробництв на територію України, що, серед іншого, дозволило б суттєво допомогти вирішенню проблеми зайнятості і, особливо, працевлаштування висококваліфікованих трудових ресурсів. Дмитро Олійник також повідомив про ініціативу створення міжнародного страхового фонду, який би сприяв приходу в Україну іноземних інвесторів та гарантував би безпеку їхніх капіталовкладень.

В рамках Форуму заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник провів низку двосторонніх зустрічей з керівництвом партнерських об'єднань роботодавців з Польщі, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Грузії, Казахстану, Угорщини та низки інших країн. Відбулися також предметні розмови з високопоставленими представниками ряду міжнародних організацій (Міжнародної організації праці, МОР, спеціалізованих органів ООН з питань міграції та біженців тощо), в ході яких були обговорені практичні питання допомоги біженцям в Україні та працевлаштування громадян, які тимчасово втратили робочі місця в результаті бойових дій.

З боку іноземних партнерів висловлювалася одностайна підтримка України та лунали конкретні пропозиції щодо можливих форм допомоги у вирішенні існуючих проблем.

Під час перебування в Польщі Дмитро Олійник провів також ряд зустрічей з високопоставленими представниками канцелярії прем'єр-міністра Республіки Польща, мінекономіки, міністерства інформації та цифризаціі, рядом інших міністерств та відомств, в ході яких були обговорені актуальні питання двостороннього українсько-польського співробітництва.

Презентація виступу заступника Голови Ради ФРУ Дмитра Олійника (укр. eng)

 
Довідка.
Міжнародна організація роботодавців заснована в 1920 році і на міжнародному рівні виражає інтереси бізнесу в тристоронньому соціальному діалозі з профспілками та урядами. Минулого року Форум представників МОР в країнах Європи та Центральної Азії проходив в Україні. Організатором та представником інтересів українського бізнесу тоді виступила Федерація роботодавців України.