Вчені та громадськість продовжують наполягати на втіленні “Плану Маршалла” для України

10 жовт. 2014

Україна з поміж інших країн світу відрізняється достатньо диверсифікованою економікою та високою якістю людського капіталу, а тому має високий потенціал для інвестування, але для цього необхідні сучасні реформи. Про це сказав Президент Конфедерації роботодавців України, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олег Шевчук по результатам зустрічі з директором Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерієм Гейцем. Такі реформи може містити сучасний аналог "Плану Маршалла", з допомогою якого США свого часу допомогли відбудувати Європу після Другої світової війни.

25 вересня цього року Інститут економіки та прогнозування НАН України разом з Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України провели міжнародний круглий стіл на тему: "План Маршалла: досвід та уроки для України". Провідні вчені, координатор з питань допомоги Посольства США в Україні Кліффорд Бонд, керівники Мінекономрозвитку та Мінфіну, а також представники міжнародних організацій та комерційних банків України підготували свої основні пропозиції. Ці пропозиції можуть бути корисними для опрацювання конкретних законодавчих актів, спрямованих на реалізацію реформ, розпочатих Президентом та Урядом України.  

Пропонуємо бізнесу ознайомитися та приєднуватися до обговорення Пропозицій щодо організації "Нового Плану Маршалла" для України. 

Довідка.
На початку січня цього року понад сорока вчених з різних країн світу звернулися до своїх урядів із закликом організувати для України "новий План Маршалла". Цю ідею також підтримав і мілліардер Джордж Сорос, закликавши в кінці лютого лідерів Європейського Союзу організувати такий терміновий план допомоги Україні.