Нацбанк прислухався до бізнесу і скасував два обмеження на покупку валюти по оплаті імпорту

31 жовт. 2014

Національний банк України прислухався до бізнесу, лібералізувавши вимоги щодо проведення деяких валютних операцій, що були запроваджені постановою Правління НБУ від 29 серпня 2014 року № 540 "Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України". Відповідне повідомлення з'явилося на сайті регулятора в четвер, 30 жовтня. 

Тим самим скасовані два обмеження на покупку валюти для здійснення розрахунків за імпортними операціями без ввезення товарів в Україну і для здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена в Україну, а також митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів, говориться в постанові НБУ.

"Одночасно, з метою забезпечення належного контролю з боку уповноважених банків за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, інтелектуальної власності, НБУ знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, кон'юнктури ринку з 100 тис. євро до 50 тис. євро", - зазначено в повідомленні центробанку.

Напередодні, 29 жовтня, не дочекавшись на свої звернення відповіді від НБУ, Федерація роботодавців України разом із керівниками підприємств легкої, машинобудівної промисловості та фармацевтичних компаній провела прес-конференцію. ФРУ попередила Нацбанк про готовність бізнесу судитися з останнім, щоб домогтися скасування обмежень на валютному ринку і вимагати компенсації за завдані збитки. У разі продовження дії цієї постанови вже у найближчі роки Україна могла втратити десятки мільйонів доларів інвестицій.