Федерація роботодавців України у 2015 році відкриє представництво в Брюсселі для підтримки імплементації угоди про Асоціацію Україна-ЄС

25 лист. 2014

КИЇВ, 25 листопада 2014 року. Федерація роботодавців України у 2015 році планує відкрити представництво в політичному центрі Європейського Союзу – Брюсселі. Про це у вівторок на засіданні Ради Федерації роботодавців України заявив Голова ФРУ Дмитро Фірташ. 

«Фактично, це буде посольство українського бізнесу в Євросоюзі», – зазначив Голова ФРУ. За його словами, основними завданнями представництва ФРУ в Брюсселі стане робота над реалізацією угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, залучення європейських інвестицій в Україну та проведення діалогу щодо створення спільного ринку України, Євросоюзу та Євразійського економічного союзу.

«Нам сьогодні критично важливо забезпечити доступ української продукції на ринки ЄС. Наприклад, не дивлячись на підписану Асоціацію, сьогодні близько 90% наших виробників м'яса не можуть бути допущені на ринки ЄС, по молоку – близько 70%. Вся справа в сертифікації і стандартах виробництва», – зазначив Дмитро Фірташ.

Пріоритетом в інвестиційній сфері Голова ФРУ назвав повернення інтересу європейських інвесторів до України. «Зробити це ми можемо тільки одним способом – надати гарантії іноземним інвесторам і можливість заробити гроші в Україні. Вважаю, що Федерація роботодавців України може стати таким мостом по залученню приватних інвестицій за рахунок реалізації спільних з іноземними компаніями інвестиційних проектів», – сказав Дмитро Фірташ.

У питанні створення єдиного ринку України, ЄС і Євразійського економічного союзу Україна зацікавлена в найбільшій мірі. Це дозволить зняти конфлікт торговельних інтересів і забезпечити поставки української продукції на європейські ринки, і зберегти традиційні ринки українських підприємств у країнах СНД.

«Є однозначне бачення як європейського, так і російського бізнесу, що Україна здатна стати головним лобістом єдиного ринку в Європі, який вигідний усім сторонам. Я думаю, займаючи таку конструктивну позицію, бізнес зробить свій внесок у мирне врегулювання конфлікту на Сході України, а також збереже свої традиційні ринки в СНД», – сказав Дмитро Фірташ.

Питання, пов'язані з відкриттям представництва Федерації роботодавців України в Брюсселі координує Надзвичайний і Поважний Посол, радник Голови ФРУ Андрій Гончарук.