ФРУ презентувала у Грузії сучасний стан системи професійних кваліфікацій в Україні

9 груд. 2014

Завершився візит делегації Федерації роботодавців України до Грузії. Під час візиту представники делегації взяли участь у конференції "Регіональний вимір Туринського процесу в країнах Східного партнерства".

Делегацію представляли заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко та директор департаменту розвитку трудового потенціалу та КСВ ФРУ Родіон Колишко.

Конференцію було проведено Європейським фондом навчання у м.Тбілісі (Грузія), за підтримки Європейської комісії.

ФРУ вже не перший рік плідно співпрацює з європейськими інституціями з питання вдосконалення національної системи професійно-технічної освіти відповідно до європейських стандартів. Одним із аспектів такого співробітництва є участь України у Туринському процесі, який передбачає аналіз системи професійно-технічної освіти країн-партнерів Європейського фонду освіти.

Цього року Конференція зібрала представників сфери професійної освіти з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України.

Основним акцентом Конференції був прогрес, який здійснили країни-учасниці Туринського процесу. В Україні досягнуто певного прогресу в сфері якості професійної освіти, завдяки системному залученню експертів ФРУ до аналізу кваліфікаційних складових освітніх стандартів професійно-технічної освіти. Так у 2014 році ФРУ разом з Міністерством освіти опрацювала 80 проектів стандартів професійно-технічної освіти. З 2011 по 2013 роки було опрацьовано 150 проектів стандартів.

Як зазначив Родіон Колишко, основними драйверами розвитку співпраці між роботодавцем і навчальним закладом має бути органічне поєднання "дуального навчання", аналізу ринку праці та інституційної структури підтримки такої співпраці. "Роботодавець повинен бути мотивованим працювати з системою формальної освіти. В іншому випадку він знайде додаткові можливості для пошуку кадрів поза межами української освітньої системи і тоді втрачає, перш за все, сама держава і сама система формальної освіти", - сказав Родіон Колишко.

В рамках свого візиту до Грузії, делегація Федерація роботодавців України також відвідала партнерську організацію роботодавців у Грузії – Асоціацію роботодавців Грузії (Georgian Employers Association).

Представники ФРУ зробили презентацію вітчизняного досвіду реалізації соціального діалогу з Міністерством освіти і науки України у сфері вдосконалення системи професійних кваліфікацій. Як зазначив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко, співпраця з Міністерством освіти не виникає за один день. "Представлений результат – це досвід більш ніж шестирічної, щоденної співпраці та постійного пошуку компромісів", - наголосив Олексій Мірошниченко. Він також додав, що ця зустріч має започаткувати майбутню, плідну співпрацю між Федерацією роботодавців України, Асоціацією роботодавців Грузії і представниками Міністерства освіти та науки Грузії.