Кабмін затвердив бізнес-омбудсмена в Україні. Ним став колишній єврокомісар Альгірдас Шемета - ЄБРР

11 груд. 2014

Кабінет міністрів України затвердив на посаді бізнес-омбудсмена, який представляє інтереси ділових кіл України і ділових кіл, що працюють в Україні, колишнього єврокомісара з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдаса Шемету. Про це йдеться в повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку.

"Посада бізнес-омбудсмена є ключовим елементом Ініціативи, узгодженої в Меморандумі про взаєморозуміння між урядом України, міжнародними організаціями: ЄБРР, Організацією економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і кількома українськими бізнес-асоціаціями, – говориться в повідомленні. - На посаду бізнес-омбудсмена керівний орган Ініціативи одностайно висунув, а Кабінет міністрів України затвердив колишнього комісара ЄС з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдаса Шемету".

Коментуючи своє призначення, Шемета наголосив, що своїм головним завданням він бачить ефективну боротьбу з корупцією. "Я глибоко переконаний, що, погоджуючись на цю дуже складну роботу, я внесу позитивний і практичний вклад в поліпшення ділового клімату, боротьбу проти корупції і розповсюдження передової міжнародної практики в Україні", - цитує Шемету ЄБРР. У банку наголосили, що інститут бізнес-омбудсмена дасть змогу підприємствам подавати претензії з приводу несправедливого ставлення і корупції. "Офіс бізнес-омбудсмена аналізуватиме такі претензії. У разі, якщо він дійде висновку, що твердження про неправомочні дії обґрунтовані, він зможе звернутися з вимогою про проведення додаткових розслідувань відповідними органами і забезпечити розгляд цих скарг державними органами, - відзначили в ЄБРР. - Бізнес-омбудсмен періодично звітуватиме перед громадськістю і бізнес-співтовариством про досягнення в боротьбі з корупцією".

Раніше в Кабміні не виключали, що посаду бізнес-омбудсмена може обійняти іноземець. Також Кабмін своїм рішенням створив Раду бізнес-омбудсмена, доручивши погоджувати положення про Раду і зобов'язав Міністерство економічного розвитку і торгівлі України до 20 березня 2015 року подати на розгляд Кабміну законопроект про створення установи бізнес-омбудсмена. Виконання доручення, як наголошувалося, продиктоване необхідністю зниження рівня корупції, боротьбою з нечесною конкуренцією, а також у зв'язку з реалізацією української антикорупційної стратегії, підписаної між Кабінетом міністрів, ЄБРР і провідними бізнес-об'єднаннями.