ФРУ та Міненерговугілля перевірять обґрунтованість припинення електропостачання підприємствам

17 груд. 2014

КИЇВ, 17 грудня 2014 року. Федерація роботодавців України і Міністерство енергетики та вугільної промисловості України перевірять обґрунтованість припинення постачання електроенергії промисловим підприємствам. Аудит відключень електроенергії промисловим споживачам в пілотному режимі ФРУ та Міненерговугілля проведуть у Харківській області.

У рамках аудиту буде з'ясовано, чи є корупційні ризики під час прийняття рішень про відключення одного з кількох розташованих поряд підприємств однієї галузі. "Є випадки вибіркового, непрозорого відключення енергопостачання без урахувань технологічних особливостей виробництва. Без електроенергії може залишитись одне або два підприємства з кількох виробництв однієї галузі, які знаходяться на одній вулиці чи в межах одного кварталу. Федерація роботодавців не виключає корупційних ризиків на етапі визначення підприємств для відключень у разі виникнення такої необхідності", – відзначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов. 

Крім того, й досі закритою залишається інформація про методику визначення підприємств, які може бути обрано для відключення від електропостачання. Також немає інформації про врахування таких важливих факторів, як важливість виробництва для економіки регіону, складність технологічного процесу, необхідність забезпечення безперервності технологічних виробничих циклів, бюджетоутворююча роль підприємства, кількість робочих місць, а також співставлення збитків підприємства та економії електроенергії.

Для проведення аудиту відключень електроенергії промисловим споживачам на базі ФРУ відкрито "гарячу лінію" – телефон (044) 251-70-65, електронна пошта sbn@fru.org.ua, куди представники підприємств можуть повідомляти про факти відключень електроенергії, можливі порушення процедури, графіки відключень та їх наслідки.