Непрозорим відключенням електроенергії на підприємствах можуть скористатись недобросовісні конкуренти

15 груд. 2014

КИЇВ, 15 грудня 2014 року. Непрозорі відключення промислових підприємств від електропостачання можуть використовуватись як один із інструментів недобросовісної конкурентної боротьби між підприємствами. На цьому наголошує Федерація роботодавців України у своєму зверненні до Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

"Ситуацією, коли у непрозорий спосіб відбуваються відключення електроенергії на підприємствах, дуже легко можуть скористатися деякі недобросовісні виробники. На практиці це буде виглядати наступним чином. Хтось захоче ліквідувати свого конкурента по бізнесу, то чому б не скористатися такою можливістю, регулярно відключаючи його підприємство від енергопостачання", - зауважив заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник.

"На жаль, високий рівень корупції в Україні легко дозволяє це зробити. Тим більше, в енергетичних компаніях можуть знайтися ті керівники, хто не відмовиться від хабара", - сказав Дмитро Олійник.

Для того аби уникнути можливості недобросовісної конкуренції в різних секторах економіки, а також протидіяти можливій корупції, в ФРУ пропонують створити спільну із Міненергетики та НКРЕКП міжвідомчу робочу групу. Остання повинна провести аудит механізму прийняття рішень про відключення та встановлення обмежень використання електроенергії для промислових підприємств. Необхідно встановити, яким чином діє система повідомлень про такі відключення та обмеження, чи враховуються технологічні цикли виробництва, а також стратегічна важливість і роль підприємств в певному секторі економіки – йдеться у зверненні ФРУ до Володимира Демчишина.

Крім того, в ФРУ наполягають на необхідності розробки критеріїв, які повинні застосовуватися при складанні графіків відключень та обмежень використання електричної енергії. В ФРУ також пропонують вибрати Київську, Кіровоградську, Волинську області та м. Київ, як області, на базі яких все це має бути реалізовано. 

Слід зазначити, що Міністр енергетики та вугільної промисловості вже підтримав цю ідею Федерації роботодавців України. За результатами цієї роботи стане зрозумілим, чи був наявний під час віялових відключень корупційний фактор. Також має бути розроблений прозорий механізм відключень електроенергії та застосування графіків обмеження її використання.

 
Довідка.

На минулому тижні ФРУ, так і не дочекавшись жодної реакції від колишнього Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням якнайшвидше розробити та впровадити прозорий і зрозумілий механізм регулювання обмеження постачання електроенергії промисловим споживачам з урахуванням їх важливості для економіки регіонів та країни в цілому.

У перші числа грудня 2014 року ФРУ почала отримувати звернення від підприємств з 8-ми областей України про масові відключення електроенергії. Це були підприємства, що представляють машинобудування, виробництво будівельних матеріалів, деревообробну промисловість, легку промисловість, фармацевтичну галузь, скловиробництво, харчову промисловість, виробництво торгового обладнання, виготовлення картону та пакувальної продукції. Жоден з керівників 90-та вищезгаданих підприємств не був поінформований заздалегідь, згідно вимог договорів та нормативних документів.