Мораторій на перевірки бізнесу продовжено ще на півроку

13 січ. 2015

В Україні ще на півроку продовжено мораторій на перевірки бізнесу перевіряючими та контролюючими органами. Про це в ході підсумкової прес-конференції повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Що стосується малого і середнього бізнесу, то ми ввели мораторій на проведення перевірок і дворазово зменшили оподаткування для малих підприємств. Ще на півроку продовжено мораторій на всі види перевірок, які проводяться контролюючими органами України, крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції", - пояснив прем'єр. 

18 грудня 2014 року Федерація роботодавців України закликала Уряд продовжити дію мораторію на проведення перевірок підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на перше півріччя 2015 року. Мораторій, який було запроваджено із серпня 2014 року, має позитивний вплив на роботу усіх без виключення підприємств. Продовження дії заборони на проведення перевірок ще на півроку стане одним із факторів, який дозволить підприємствам не припиняти роботу та зберегти робочі місця – наголошують в Федерації роботодавців України.

ФРУ проводить системний моніторинг діяльності контролюючих органів та її вплив на роботу українських підприємств впродовж трьох років. У першому півріччі 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року регуляторне навантаження на бізнес практично не змінилось, а по деяких позиціях значно зросло. Як зазначають в ФРУ, кількість перевірок зменшилась лише на 9,2%. При цьому, майже вдвічі збільшено суму фінансових санкцій, накладених контролюючими органами на суб'єкти господарювання – до 2,3 млрд. грн. До адміністративної відповідальності було притягнуто 561 тисячу осіб – це на 144% більше, ніж у першому півріччя 2013 року.

Ще однією негативною тенденцією стало збільшення на 38% кількості проведених позапланових перевірок за дорученням правоохоронних органів. Незмінними лідерами з проведення перевірок протягом 2012-першого півріччя 2014 року залишаються Державна служба з надзвичайних ситуацій України, Державна санітарно-епідеміологічна служба України, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба.

Довідка.

Перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України) здійснюються протягом січня - червня 2015 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

(ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України (Закон, ВР України, від 28.12.2014, № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України")