Сьогодні Кабмін може розглянути скасування обов'язкового моніторингу для надрокористувачів

21 січ. 2015

КИЇВ, 21 січня 2015 року. Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало чергові заходи з дерегуляції господарської діяльності. Сьогодні на своєму засіданні Кабінет Міністрів планує розглянути ряд документів, що спрощують ведення бізнесу в харчовій промисловості, аграрній та нафтогазовій сферах. Серед пропозицій - скасування обов'язкового моніторингу виконання особливих умов використання надр.

З 2012 року Федерація роботодавців України активно займається цим питанням і неодноразово публічно зверталася як до попередньої, так і нинішньої влади відмінити цей обов'язок для користувачів надрами. Безпосередньо вже сама процедура моніторингу створює умови для корупції. Також під час засідання урядового комітету під головуванням прем'єра 16 січня 2015 року Федерацією роботодавців України були внесені пропозиції скасувати необхідність отримувати позитивний висновок спеціалізованих державних геологічних підприємств, що належить до сфери управління Держгеонадр. Це така ж сама корупційна норма, як і моніторинг.

Вартість перевірок, які проводять спеціалізовані державні геологічні підприємства та організації, може коливатися від 100 тис. грн. до 3 млн. грн. Обмеження кількості перевірок у сфері надрокористування, за оцінками Федерації роботодавців України, дозволить вивести з корупційного обігу до 500 млн. грн.

За даними Держгеонадр на вересень 2014 року діяло понад 3000 спеціальних дозволів на користування надрами. В кожному випадку спеціальний дозвіл передбачає обов'язковість проведення моніторингу і наукового супроводження, який насправді є паперовою корупційною схемою. До того ж подальше використання цих коштів після надходження на рахунки спеціалізованих державних підприємств, що знаходяться в сфері управління Держгеонадр, залишалося невідомим.