Заборгованість держави по ПДВ перед металургами досягла критичного рівня

23 січ. 2015

Заборгованість держави по податку на додану вартість перед металургійними компаніями досягла критичного рівня.

Голова Федерації металургів України Сергій Біленький повідомив, що останнім часом значно погіршилися ситуація з відшкодуванням ПДВ експортерам.

"По металургійній галузі станом на 1 грудня 2014 року, за нашими даними, заборгованість становила 2,7 млрд. грн. Можу сказати також про найбільшу компанію у вітчизняному металургійному комплексі -"Метінвест": по ній тільки за листопад-грудень 2014 р. заборгованість склала 1 млрд. грн., а за підсумками січня 2015 р. очікується ще близько 800 млн. грн. У той же час переплата податку на прибуток в компанії склала 2,5 млрд. грн. – сумарно близько 5 млрд. грн. тільки по одній кампанії. А це оборотні кошти, які могли бути витрачені більш ефективно - на модернізацію, на інвестиції, на погашення заборгованості по кредитах ", – сказав Сергій Біленький.

За його словами, неповернення ПДВ негативно відбивається на ситуації в галузі. Проблем також додають військові дії на Донбасі, падіння світових цін на продукцію гірничо-металургійного комплексу. "Зараз вкрай критична ситуація і підприємства знаходяться на межі виживання", – вважає глава Федерації металургів України.

Інформація щодо здійснення бюджетного відшкодування ПДВ органами Державної казначейської служби України в грудні 2014 р.