ФРУ закликає Президента та Верховну Раду розглянути питання про відставку Уряду і керівництва НБУ

13 бер. 2015

КИЇВ, 13 березня 2015 року. Федерація роботодавців України закликає Президента України та членів Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді розглянути питання про відставку Кабінету Міністрів і керівництва Національного банку України.

"Cтарт реальних економічних реформ в Україні так і не відбувся", – йдеться у відкритому зверненні Федерації роботодавців України.

"Зниження реального ВВП за підсумками 2014 року становить майже 7%, промвиробництва - 10,1%, експорту товарів - майже 15%, споживча інфляція - 24,9%. Відбулася неконтрольована девальвація національної валюти, внаслідок чого інфляційні процеси та падіння реального ВВП багатократно прискоряться у 2015 році", - йдеться у зверненні ФРУ.

"Суспільство та бізнес вкрай негативно оцінюють результативність задекларованих владою кардинальних реформ. У громадян України стрімко втрачається віра у здатність тих людей, які сьогодні стоять на чолі Уряду та інших владних інституцій, реалізувати наданий народом унікальний історичний шанс і можливості", – наголошується у зверненні ФРУ.

У Федерації роботодавців України відзначили, що український бізнес багато разів звертався до влади з пропозицією зміни підходів до формування і реалізації економічної політики, пропонував механізми спільного вирішення нагальних проблем. Проте ініціативи роботодавців залишалися поза увагою керівництва Уряду і Національного банку. "Одночасно із цим, бізнесу доводиться докладати значних зусиль для створення передумов міжнародної підтримки, утримуючи національну економіку від стрімкого падіння - зберігати виробництва, робочі місця, заробітну плату, забезпечувати сплату податків та надходження валютної виручки", - наголошується у зверненні ФРУ.

У зверненні також йдеться про те, що відповідно до передбачених зобов’язань України перед міжнародними кредиторами, українцям доведеться жити і працювати у ще більш жорстких умовах. Разом із тим, виконання цих умов повинно створити підґрунтя для зменшення високої соціальної напруги в суспільстві та стати поштовхом для кардинального покращення умов ведення бізнесу в Україні. "Але, все це можливо лише за умови забезпечення ефективного і цільового використання коштів", – зауважується у зверненні ФРУ.