ФРУ завадила отриманню урядового дозволу на проведення перевірок Держсільгоспінспекцією

22 квіт. 2015

КИЇВ, 22 квітня 2015 року. Сьогодні, під час засідання Кабміну, Федерація роботодавців України завадила отриманню урядового дозволу на проведення перевірок Держсільгоспінспекцією.

Півроку тому Держсільгоспінспекцію в ЗМІ називали "одним з найбільш корумпованих держорганів". Це стало однією з причин для прийняття Кабміном у вересні 2014 року рішення про ліквідацію цього контролюючого органу. Ліквідаційна комісія була створена тільки 17 квітня цього року. Але, незважаючи, ні на що Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко запропонував сьогодні Кабміну надати Держсільгоспінспекції право протягом двох тижнів провести перевірки суб'єктів господарювання, в яких зберігається зерно "Аграрного фонду". У переліку близько 100 компаній, істотна частина з яких - приватні.

"Формально в Україні - мораторій на проведення перевірок бізнесу. Але це не заважає проводити перевірки держорганам, які перебувають у стані ліквідації. Ліквідована Держсільгоспінспекція у другому півріччі 2014 року, коли вже діяв мораторій, примудрилася провести 5167 перевірок. І це без дозволу уряду", - звернувся до Прем'єр-міністра України під час засідання КМУ заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

Олексій Мірошниченко також запропонував Прем'єру встановити контроль за виконанням рішень Уряду щодо відповідності кількості перевірок, на які було надано дозволи, фактичній кількості проведених перевірок. Крім того, в ФРУ запропонували визначити Державну регуляторну службу України, як орган відповідальний за супроводження та реалізацію постанови КМУ № 442, в частині прискорення ліквідаційних процедур органів, що потрапили під ліквідацію. 

Довідка.
За даними моніторингу ФРУ контролюючі органи масово звертаються до Кабміну з проханням надати дозвіл на проведення перевірок. Так, зокрема під час дії мораторію можливість перевіряти бізнес отримали Нацкомісія з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, ФДМ, Держфінінспекція. За спецдозволом від Кабміну перевірками вдалося охопити понад 1,7 тис. суб'єктів підприємницької діяльності. При цьому, кількість перевірок, на які були отримані дозволи, значно відрізняється від фактично здійснених.