У Грузії представники організацій роботодавців Східної Європи та Центральної Азії говорили про сприятливе середовище для сталого підприємництва

22 квіт. 2015

Створення сприятливого середовища для сталого підприємництва - стало центральною темою цьогорічного субрегіонального семінару Міжнародної організації праці для організацій роботодавців Східної Європи і Центральної Азії, що проходив 20-21 квітня, у м. Тбілісі (Грузія).

Представниками країн регіону була представлена методологія дослідження, метою якого є:

- виявлення спільних проблем для розвитку бізнесу в масштабах країни;

- формування на базі результатів такого дослідження рекомендацій щодо покращання середовища;

- обговорення рекомендацій із заінтересованими сторонами, суспільством;

- формування національного плану дій по подоланню перешкод розвитку бізнесу, його просування і реалізація.

В рамках семінару представники країн-учасниць окреслили ключові проблеми розвитку бізнесу, серед яких добре відомі в Україні корупція, надмірний регуляторний тиск, обмежений доступ до фінансування та інфраструктури, необхідної для започаткування та розвитку бізнесу.

Директор департаменту розвитку трудового потенціалу та КСО ФРУ Родіон Колишко взяв участь у цьому семінарі від України. Він представив ключові проблеми розвитку бізнесу в країні та напрацювання ФРУ в сфері сприяння розвитку підприємництва. Особливу зацікавленість учасників викликав Реєстр контролюючих органів, який Федерація роботодавців України веде з 2013 року.

"Ніщо бізнесу в Україні не дається легко. Кожен наш успіх, пов'язаний з покращанням бізнес-клімату в країні, дається майже з боєм. Але це лише зміцнює нашу організацію та український рух роботодавців в цілому", - зазначив під час свого виступу Родіон Колишко.