ФРУ вимагає від прем'єра публічно вибачитися за втручання у діяльність організації і залишає за собою право звернутися зі скаргою до МОП

5 черв. 2015

КИЇВ, 5 червня 2015 року. Федерація роботодавців України вимагає від Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка публічно вибачитися за втручання у діяльність організації та залишає за собою право звернутися зі скаргою на уряд в Міжнародну організацію праці. "Федерація роботодавців України виражає обурення висловлюваннями Прем'єр-міністра України, який, згадуючи сьогодні у своєму виступі в стінах Парламенту Федерацію роботодавців України (ФРУ), назвав її «федерацією роботозабиравців»".

Такими безпідставними висловлюваннями Глава Уряду в особі ФРУ образив близько 8500 підприємств, які у сукупності генерують близько 70% ВВП України і дають роботу понад 5 млн. чоловік", – йдеться у Заяві Федерації роботодавців України. 

У ФРУ слова Арсенія Яценюка були розцінені як спробу зняти з себе відповідальність за непрофесіоналізм, виражений у стрімкому падінні економіки, скороченні кількості робочих місць.

У Федерації роботодавців України нагадали, що в березні закликали економічний блок уряду і особисто Арсенія Яценюка подати у відставку у зв'язку із нездатністю проводити ефективні реформи, що призвело до зниження рівня життя українців, зростання корупції і деградації національної економіки. "Замість того, щоб прислухатися до пропозицій бізнесу по відновленню національної економіки, Прем'єр-міністр дозволяє собі публічно ображати в особі Федерації роботодавців тих, хто з останніх сил зберігає робочі місця, платить податки, годує армію чиновників і фіскалів, утримуючи країну від скочування у прірву кризи, яку породжують недолугі політики і бездарні управлінці від діючого Уряду", – підкреслюється у заяві ФРУ.

"Саме тому ми вкотре заявляємо про необхідність відставки Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який за останній рік свого сидіння в цьому кріслі довів свою некомпетентність і нездатність забезпечити умови для розвитку країни", – йдеться в заяві. 

У ФРУ підкреслюють, що звинувачення Арсенія Яценюка розцінюють як відвертий тиск на її керівництво. Це відбувається на тлі щорічної конференції Міжнародної організації праці, яка відкрилася в Женеві, де влада України намагається позиціонувати себе як прихильника принципів свободи об'єднань та соціального діалогу між роботодавцями, профспілками та владою.

"Ми вимагаємо публічного вибачення Прем'єр-міністра України за втручання в діяльність самоврядної організації роботодавців та визнання поваги до міжнародних норм щодо свободи об'єднань. При цьому, Федерація роботодавців України залишає за собою право звернутися зі скаргою на Уряд у зв'язку з порушенням норм Конвенції Міжнародної організації праці №87 і тиском, який чиниться на найбільш репрезентативну організацію роботодавців, в спробі підпорядкувати владі одну з небагатьох структур, яка має силу і сміливість висловлювати правду і критикувати владу за неефективну діяльність", – підкреслюється в документі.