Зустріч роботодавців з міністром економічного розвитку і торгівлі України

17 черв. 2015

КИЇВ, 17 червня 2015 року. Майбутнє України цілком залежить від проведення реальних реформ і рівня підтримки розвитку національної економіки. На цьому сьогодні одноголосно наголошували представники галузевих організацій роботодавців під час робочої зустрічі з міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом.

Участь у зустрічі взяли керівники організацій роботодавців хімічної, металургійної та легкої промисловості, скловиробництва, автопрому, керівництво Федерації роботодавців України та Федерації профспілок.

Під час розмови з міністром представники реального сектору економіки, зокрема, розглянули питання участі українських підприємств у тендерах, що проводяться державними органами влади. "Необхідно дозволити брати участь у держзакупівлях виключно платникам ПДВ. Так як участь неплатників ПДВ створює нечесні і нерівні конкурентні умови", - наголосив президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців "Укрлегпром", власник компанії "ТК-Group" Олександр Соколовський.

Присутній на зустрічі голова Федерації металургів України Сергій Біленький звернувся до профільного міністра з проханням переглянути обсяги експорту лома чорних металів. Голова Федерації металургів висловив стурбованість, що рекордний показник експорту металолому з країни створює значний його дефіцит на внутрішньому ринку. "Із-за цього, як приклад, завод "Інтерпайп сталь" у першому кварталі 2015 року вже вимушений був простоювати без роботи. На жаль, держава більше прислухається до потужного лобі експортерів металобрухту, а не до національних виробників металопродукції. В підсумку, від цього страждає економіка країни", - наголосив Сергій Біленький. 

Роботодавці також піднімали питання високих тарифів на транспортні вантажні перевезення та енергоносії для промисловості, що не дозволяє українським підприємствам витримувати конкуренцію на зовнішніх ринках, оскільки підприємства вимушені закладати це у собівартість своєї продукції.

Під час розмови очільник Мінекономрозвитку торкнувся питання розширення ринків для українських товаровиробників і просування національних інтересів у торгівлі, звернув увагу на величезні можливості, що відкриваються у процесі реформування держзакупівель, окреслив кроки направлені на подолання корупції та вихід на якісно новий рівень управління державними компаніями. "Ми чуємо бізнес і сподіваємося на продовження продуктивного діалогу", - наголосив Айварас Абромавичус наприкінці зустрічі.

У свою чергу представники роботодавців та профспілок запропонували створити майданчики для проведення реального соціального діалогу, як це передбачено законом про соціальний діалог. У результаті проведеної зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю у рамках створення соціально-економічних рад і оновлення складу Громадської ради при Мінекономрозвитку.