Експерти ФРУ отримали міжнародний досвід організації роботодавцем навчання на робочому місці

25 черв. 2015

Практичним досвідом організації навчання на робочому місці ділилися між собою роботодавці з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Молдови, України та Казахстану під час міжнародної конференції, що проходила у Мінську з 23 по 25 червня 2015 року. Україну представляли експерти Федерації роботодавців України, що спеціалізуються на питаннях розвитку трудового потенціалу.

Конференція "Практики організації навчання на робочому місці" стала початковим заходом трирічного проекту Європейського фонду навчання, який має на меті провести всебічний аналіз таких практик в країнах-членах міжнародної ініціативи Східного партнерства.

Учасники конференції проаналізували поточний стан організації професійного навчання в країнах-членах проекту. Крім того, відбувся обмін досвідом організацій з проведення навчально-виробничої практики учнів та студентів протягом навчального процесу особами, які вже працюють в умовах реального виробництва.

Представники всіх країн-учасниць конференції відзначили важливість даного питання. Незважаючи на його практичну орієнтацію та актуальність для підприємств і навчальних закладів, практично всі охоплені цим проектом країни не мають ані державної підтримки для запровадження подібних практик, ані стимулювання роботодавця.

"Отримані в ході цього заходу досвід та інформація важливі як для України, так і для Федерації роботодавців України зокрема. Адже наразі в Україні триває робота над двома важливими законопроектами у сфері освіти - базовим законом про освіту та законом про професійну освіту", - зауважив заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко.

В ФРУ також висловлюють переконання, що необхідно передбачити у згаданих проектах законів окремі положення, які сприятимуть поширенню таких практик та залученню до їх реалізації більш широкого кола зацікавлених осіб.