Запровадження в Україні електронної системи виписки ліків надасть вагому підтримку вітчизняним фармацевтам

10 лип. 2015

Запровадження в Україні системи електронної виписки рецептів надасть вагому підтримку вітчизняним фармацевтичним виробникам. Обсяги виробництва та реалізації українських лікарських засобів можуть бути збільшені – наголошують в Федерації роботодавців України. 

"Країна зможе економити більше 300 млн. дол. США щороку тільки завдяки тому, що не буде вимиватися валюта, яка витрачається на купівлю дороговартісних іноземних ліків, гідні аналоги яких є і в Україні", - зазначив заступник Голови ФРУ Дмитро Олійник. - "За рахунок імпортозаміщення фармацевтичні компанії в Україні зможуть збільшувати свої виробничі потужності, а відтак у нас будуть з'являтися нові робочі місця", - додав Дмитро Олійник.

За оцінками експертів провідних українських фармацевтичних компаній, значну користь відчує і населення України, отримавши можливість економити від 3 до 5 млрд. грн. на рік. "Пацієнтам перестануть нав'язувати бренди, буде відкритий доступ до економічно доступного та ефективного лікування. До того ж, система не допустить зловживань і призначень лікарями непотрібних ліків, адже вже не перший рік іноземні транснаціональні компанії активно лобіюють свої лікарські препарати, застосовуючи агресивний маркетинг", - наголосила виконавчий директор Об?єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Світлана Буніна.

"З випискою рецептів через електронну систему в Україні буде створений бар'єр для безконтрольного доступу до наркотичних, психотропних і небезпечних речовин, а значить населення буде захищене від шкідливого самолікування", - коментує президент Об?єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв. Він також розповідає, що в європейських країнах система електронної виписки рецептів вже діє в Естонії, Литві, Латвії, Португалії, Румунії та Греції.

Готовність фінансувати запровадження зазначеного проекту в Україні раніше вже висловлював Європейський банк розвитку та реконструкції. До фінансування можуть бути залучені також і кошти інших донорських організацій та Фонду соціального страхування України.

Федерація роботодавців України звернулася до Уряду з пропозицією проведення окремої наради на тему запровадження в Україні електронної системи виписки рецептів, за участі МОЗ, Мінсоцполітики та профільних організацій роботодавців і експертів в цій сфері.