Склозавод “Пролетарій” своїми силами відкрив новий цех і подарував мешканцям Лисичанська нові робочі місця

13 лип. 2015

Підприємство зі столітньою історією переживши військові дії на сході отримало новий поштовх для розвитку. На Лисичанському склозаводі "Пролетарій" у п'ятницю, 10 липня відкрився новий цех, аналогів виробництва на якому в Україні немає.

Інвестиції у відбудову зруйнованого у травні 2014 року "Пролетарію" склали 400 млн. грн. Відбудований завод – це нове сучасне виробництво з промислової переробки листового скла. Будувати цех і обладнати його сучасними машинами довелося за гроші інвестора і силами колективу.

"Відкриття нового для всієї України виробництва тут, в прифронтовому регіоні, в 25 км від лінії фронту, без перебільшення можна назвати смілим вчинком і важливою справою. Сьогодні навіть у спокійних регіонах не кожен бізнесмен наважиться інвестувати хоча б десяту частину від тієї суми, яка була інвестована у цей завод", - сказав присутній на урочистому відкритті генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.  

Після відбудови "Пролетарій" подарував 225 нових робочих місць для мешканців Лисичанську. Середня зарплата на підприємстві становить 5 тис. грн. Але на заводі мріють, коли Лисичанський завод запрацює на повну потужність, почне знову виробляти своє скло і відновить 3000 робочих місць.

Наразі нове виробництво заводу "Пролетарій" – це промислова переробка скла, виробництво мультифункціонального, енергозберігаючого скла, скла для фасадного та архітектурного засклення жилих і офісних приміщень. Крім того, завод займатиметься виробництвом дзеркал за новітніми технологіями. Для цього виробництво оснащене сучасним європейським обладнанням. Це перше виробництво в Україні вищеназваних специфікацій скла, яке дозволить на 100% замістити імпорт у цьому сегменті.

За умови повного завантаження, завод може переробити 10 млн. кв.м скла на рік. Очікується запуск печей потужністю переробки 550 тон скла за добу, або 15 млн. кв.м за рік. Конфедерація роботодавців України вітає весь колектив та інвесторів заводу і бажає нових потужностей, великих контрактів і миру.