Українські фармкомпанії закликають Президента та Прем‘єр-міністра скасувати норми, які забороняють держзакупівлю препаратів українського виробництва

4 лист. 2015

Робітники українських фармацевтичних компаній 25 листопада будуть пікетувати Кабмін та МОЗ України у випадку збереження дискримінаційних норм
 
КИЇВ, 4 листопада 2015 року. Українські фармацевтичні підприємства закликають Президента України та Прем'єр-міністра України скасувати норми, які забороняють закупівлю за державні кошти препаратів українського виробництва. Про це йдеться у зверненні Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості.
 
Згідно ухваленим у 2015 році змін до законодавства, медичні препарати за бюджетні кошти закуповуються у спеціалізованих міжнародних організацій на основі письмових угод з Міністерством охорони здоров'я України. У числі таких міжнародних організацій – ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents.
 
"На жаль, ні у постанові Кабінету Міністрів України, ні в проектах письмових домовленостей не передбачено участь вітчизняних фармвиробників у тендерних закупівлях лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету. Це встановлює штучний бар'єр для забезпечення населення країни вітчизняними високоякісними, безпечними та економічно доступними препаратами", – йдеться у зверненні.
 
У документі відзначається, що українські виробники можуть забезпечити поставку 37% препаратів, які закуповують за рахунок держбюджету. "Україна буде втрачати валюту, якщо закуповуватиме 100% іноземні препарати. Вважаємо, що при проведенні процедури закупівлі ліків міжнародними організаціями, для учасників торгів повинні бути встановлені вимоги відповідно до внутрішнього українського законодавства, а не згідно з вимогами, встановленими статутами спеціальних організацій", – йдеться у зверненні.
 
"У випадку неприйняття урядом відповідних рішень, а також з метою привернути увагу керівництва держави та Уряду до проблем галузі, прийнято рішення провести 25 листопада біля будинку Уряду та МОЗ України мирну акцію в підтримку вітчизняних фармвиробників", – наголошується у зверненні.