Ініційований ФРУ законопроект зі стимулювання інвестицій підтриманий профільним парламентським комітетом

3 лют. 2016

КИЇВ, 3 лютого 2016 року. Ініційований Федерацією роботодавців України літом 2015 року законопроект №3544 про спеціальні режими інвестиційної та інноваційної діяльності із застосуванням принципу субсидіарності сьогодні підтримав парламентський комітет з промислової політики та підприємництва. Комітет рекомендує цей проект закону до прийняття Верховною Радою у першому читанні.
 
 
"Як бізнес ми чудово розуміємо, що Україні необхідно терміново запроваджувати нові інвестиційні стимули, що дозволять зламати негативний тренд в економіці. Саме тому ще влітку ми почали активно вивчати досвід таких країн як Китай, Польща, Туреччина. Ці країни свого часу досягли економічного зростання тому що змогли запропонувати потенційним інвесторам єдині та зрозумілі стимули" – коментує один з ініціаторів законопроекту, замглави ФРУ Дмитро Олійник.
 
На початку осені 2015 року Федерація роботодавців України стартувала із презентацією вищезазначеного законопроекту на щорічному впливовому Економічному форумі у Польщі. Після цього Федерація провела ряд публічних дискусій серед бізнесу, експертів та науковців у Луцьку, Черкасах, Харкові, Кіровограді. В кінці листопада надати практичну реалізацію ініціативі промисловців допомогла група народних депутатів, на чолі із Анатолієм Гіршфельдом. Саме тоді у Верховній раді був зареєстрований цей проект закону.
 
Головними умовами для інвестора для отримання стимулів у законопроекті пропонується встановити:
- мінімальний граничний обсяг інвестицій, що повинен бути не меншим ніж 500 тис. євро, як для вітчизняних так і для іноземних інвесторів;
- створення в Україні не менше 25 нових робочих місць;
- інвестиція повинна сприяти зростанню середньої заробітної плати на підприємстві або його окремому структурному підрозділі, розмір якої не менш як у 2,5 рази повинен перевищувати розмір мінімальної зарплати.
 
Натомість інвестор, чи-то він будуватиме нове підприємство, чи-то буде проводити реконструкцію підрозділу заводу, зможе отримати стимули для ведення бізнесу в Україні. Серед стимулів інвестору пропонуються спеціальний податковий режим зокрема, 100-відсоткова амортизація, тарифні пільги на ввезення нового обладнання або комплектуючих, необхідних для реалізації інвестиційного проекту. Крім того, законопроектом передбачені спеціальний режим оплати ЄСВ, звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури, а також особливий порядок нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
 
Вже сьогодні експерти прогнозують, що можливі інвестиції тільки в переробну промисловість України, за 3 роки з моменту введення такого стимулюючого інвестиції законодавства, складуть 9 млрд. дол.
 
Після схвалення сьогодні законопроекту №3544, профільний парламентський комітет в кінці березня цього року може провести виїзне засідання комітету у Харкові, на якому планується розглянути цю законодавчу ініціативу з представниками місцевої влади, бізнесом та експертами.