Колегія Держпраці обговорила проблеми роботодавців

4 лют. 2016

КИЇВ, 4 лютого 2016 року. Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко взяв участь у засіданні колегії Державної служби України з питань праці (Держпраці), яка відбулась сьогодні.
 
За результатами обговорення ініційованих ним питань Колегії запропоновано наступні рішення:
1. Забезпечити з боку Держпраці сприяння прискоренню сертифікації нових видів вибухових матеріалів 4-го та 5-го класів, які вже готові для виготовлення та використання в Україні. Такі речовини донедавна виготовлялися на підприємствах, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Для того, що б остаточно не зупинити діяльність вугільних підприємств необхідно терміново забезпечити доступ до альтернативних видів вибухівки.
 
2. Доручити Держпраці у короткі строки розробити і затвердити "Перелік вибухових матеріалів, допущених до постійного виробництва та застосування".
За сприяння Федерації Кабміном вже прийнято "Перелік вибухових матеріалів промислового призначення, виробництво яких підлягає ліцензуванню". Однак діяльність підприємств стримується відсутністю іншого вищезгаданого нормативного акту, який має бути видано на вимогу Закону України "Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення".
 
3. Залучати до роботи на інспекторських посадах переважно осіб з досвідом роботи на промислових підприємствах, зокрема в службах та підрозділах з охорони праці, а також забезпечувати проходження інспекторами періодичних навчань на базі відповідних підприємств, які підпадають під сферу їх відповідальності. Федерація вважає за доцільне привернути увагу до проблеми підвищення рівня досвідченості та розуміння інспекторами реальних проблем діяльності підприємств.
 
4. Доручити Держпраці терміново подати на реєстрацію узгоджені зміни до Типового положення про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці та забезпечити подальші консультації щодо його модернізації з урахуванням пропозиції Федерації роботодавців.
 
5. Активізувати співпрацю Держпраці з територіальними та галузевими об'єднаннями організацій роботодавців з метою оперативного виявлення проблемних питань, пов'язаних із реалізацією законодавства про працю, охорону праці, та пошуку шляхів їх врегулювання.