Роботодавці починають переговори про збільшення квот для експорту українських товарів до ЄС

9 лют. 2016

У четвер, 11 лютого у Брюсселі пройде засідання Української сторони Платформи Громадянського суспільства Україна-ЄС, представники якої зустрінуться із заступником генерального директора Єврокомісії з питань торгівлі Петером Балашом. Під час зустрічей, зокрема, обговорюватиметься питання початку проведення процедури перегляду Євросоюзом експортних квот для продовольчих товарів з України.

З 1 січня 2016 року почала діяти економічна частина угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Через те, що під час розробки проекту угоди українські чиновники не врахували інтереси бізнесу, відкриття європейських ринків не відбулось. Хоча Угода з ЄС передбачає створення зони вільної торгівлі, вона містить жорстке квотування імпорту товарів з України без сплати мит. Натомість, створення зони вільної торгівлі з ЄС жодним чином не компенсувало втрати Україною ринків країн Євразійського економічного союзу Росії, Казахстану, Білорусі, Киргизстану та Вірменії.

Згідно звіту Уряду, за січень 2016 року українські експортери вичерпали 66% квоти на експорт цукру, 100% квоти на м'ясо птиці та мед. Схожа ситуація і з обсягами для експорту кукурудзи, пшениці та фруктових соків.

Враховуючи зовнішньоекономічну ситуацію, Федерація роботодавців України ініціює початок переговорів щодо перегляду положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Під час зустрічей у Брюсселі будуть обговорювати питання реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, доступ українського бізнесу до програм ЄС з підтримки підприємництва. Також відбудеться презентація концепції створення в Україні системи промислового аутсорсингу для підприємств ЄС.