Депутати підтримали пропозицію ФРУ продовжити мораторій на проведення перевірок бізнесу до кінця 2016 року

22 лют. 2016

Парламентський комітет з питань промислової політики та підприємництва підтримав пропозицію Федерації роботодавців України продовжити до кінця 2016 року мораторій на проведення планових перевірок для всіх суб'єктів господарювання без виключення.
 
Комітет ВРУ з питань промислової політики та підприємництва розглянув законопроект "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Законопроект передбачає запровадження мораторію на проведення контролюючими органами планових перевірок і має на меті поширити цю норму на всіх суб'єктів підприємництва без виключення. Законопроект передбачав дію мораторію на перевірки бізнесу до 31 червня 2016 року.
 
Федерація роботодавців України, між І та ІІ читанням внесла пропозиції народному депутату Олександрі Кужель про продовження дії мораторію до 31 грудня 2016 року. Комітет підтримав цю пропозицію одноголосно.
 
У своєму зверненні ФРУ зазначила, що за результатами проведення Федерацією моніторингу діяльності контролюючих органів, у ІІ півріччі 2014 року, тобто під час дії мораторію, отримано безумовний позитивний дерегуляційний ефект практично по всіх показниках.
 
Законопроект "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначає, що позапланові перевірки здійснюються контролюючими органами лише з наступних підстав:
 
- за погодженням Державної регуляторної служби України на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав з оприлюдненням погодження на веб-сайті служби;
 
- за письмовою заявою суб'єкта господарювання про перевірку за його бажанням;
 
- за рішенням суду;
 
- у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.
 
Для суб'єктів малого підприємництва з обсягом доходу до 20 млн.грн. за попередній календарний рік у 2016 році встановлено, що перевірки таких суб'єктів Державною фіскальною службою та Державною фінансовою інспекцією здійснюються виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб'єкта господарювання, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.