Україна приєдналась до міжнародних стандартів соціального забезпечення

21 бер. 2016

16 березня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення №102.
                     
Ратифікації Конвенції №102 в Україні передувала інтенсивна спільна робота всіх сторін соціального діалогу із залученням експертів МОП. В цілому мінімальні норми соціального забезпечення в Україні вже досягли рівнів, передбачених Конвенцією, та навіть з окремими показниками суттєво перевищують їх.
 
Федерація роботодавців в цілому підтримала необхідність ратифікації документу за виключенням розділу II "Медичне обслуговування" з огляду на неготовність країни запроваджувати міжнародні стандарти у цій сфері.
 
Як зазначив заступник Голови Ради Федерації Олексій Мірошниченко,бізнес вбачає три стратегічні перспективи від впровадження норм Конвенції №102:
- зниження градусу соціальної напруги та зростання довіри в суспільстві, адже дотримання положень Конвенції – це тепер міжнародні зобов'язання України;
 - додаткова мотивація для найманих працівників підвищувати кваліфікацію та працювати легально, адже Конвенція гарантує мінімальний соціальний захист тим  людям, які мають легальне працевлаштування;
- значне зменшення міграційних сподівань працездатних громадян, зменшення мотивації до пошуку роботи в інших країнах.
 
Довідково:
Конвенція Міжнародної організації праці №102 передбачає мінімальні стандарти щодо медичної допомоги, допомог у разі хвороби, безробіття, старості, трудового каліцтва або професійного захворювання, вагітності та пологів, у разі настання інвалідності, втрати годувальника, сімейних допомог; встановлює норми періодичних виплат допомог; проголошує принцип рівноправності осіб, що не є громадянами країни проживання, із громадянами даної країни.