У Харкові бізнес, парламентарії та місцева влада підтримали ініційований ФРУ законопроект зі стимулювання інвестицій

25 бер. 2016

ХАРКІВ, 25 березня 2016 року. Як зробити українську промисловість цікавою для інвесторів та якою має бути нова інвестиційна політика сьогодні на виїзному засіданні Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва говорили представники бізнесу, парламентарії та місцева влада.
 
Засідання проводилось спільно із представниками міністерств, Федерації роботодавців України та керівниками вітчизняних промислових підприємств ВАТ "КВБЗ", ВАТ "Турбоатом", ВАТ "Харківський підшипниковий завод", ПАТ "ФЕД", ДП "Електроважмаш", ВАТ "Донбасенерго", ВАТ "Електромашина", ПАТ "Червона зірка".
 
На засіданні експертами Федерації роботодавців був презентований розроблений спільно із провідними європейськими та українськими науковцями План модернізації України, відправною точкою в якому є відновлення економіки та промисловості. План модернізації містить чіткі законодавчі ініціативи, деякі з яких вже почали реалізовуватись на законодавчому рівні. Так у грудні 2015 року у Верховній Раді був зареєстрований ініційований ФРУ законопроект №3544 про спеціальні режими інвестиційної та інноваційної діяльності із застосуванням принципу субсидіарності. Реалізувати дану ініціативу допомогла група експертів та народних депутатів, на чолі із Анатолієм Гіршфельдом, який очолює Об'єднання організацій роботодавців Харківської області.
 
На початку лютого 2016 року законопроект №3544 був підтриманий парламентським комітетом з питань промислової політики і підприємництва. "Ми для бізнесу маємо бути парламентським і фаховим тараном у реалізації промислових та економічних законодавчих ініціатив" – сказав під час сьогоднішнього засідання у Харкові Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.
 
Презентуючи зазначений проект закону Анатолій Гіршфельд наголосив, що сьогодні Україна воює на двох фронтах. "Один фронт знаходиться на сході України. Другий, надзвичайно важливий – економічний і саме від перемоги на цьому фронті буде залежати майбутнє України як суверенної держави", - сказав він. - "Ми вивчили досвід східної Європи, Азії. Перед нами був й інший приклад, коли Туреччина скористалася ситуацією із санкціями проти Ірану і змогла залучити інвестиції у свою країну. Ці країни створили у себе спеціальні умови для інвесторів, завдяки чому і змогли залучити колосальні інвестиції. Узагальнивши весь цей досвід спільно із українським бізнесом, ми отримали для себе достатньо просту формулу, що і відображена у законопроекті №3544", - зазначив Анатолій Гіршфельд.
 
Згадана формула виглядає так. Якщо інвестор вкладає інвестицій на менше ніж на 500 тис. євро, створює в Україні не менше 25 нових робочих місць і розмір зарплат на підприємстві не менш як у 2,5 рази перевищує розмір мінімальної зарплати, то зможе отримати стимули для ведення бізнесу в Україні - стовідсоткову амортизацію, тарифні пільги на ввезення нового обладнання або комплектуючих, спеціальний режим оплати ЄСВ, особливий порядок нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
 
У свою чергу український промисловець, заступник Голови Федерації роботодавців України Дмитро Олійник наголосив на тому, що жодна добра ініціатива не буде працювати, якщо перш за все не навести лад в Україні. "Ми з вами напишемо чудові закони щодо сприяння експорту, щодо залучення інвестицій. Законопроект №3544 - це спільний законопроект бізнесу і промислового парламентського комітету. Але поки Україна не наведе перш за все лад у себе вдома – всі ці чудові закони просто не будуть працювати", - зауважив Дмитро Олійник. Він зауважив - "Що заважає бізнесу в Україні виробляти товари, ефективно їх реалізовувати як всередині країни, так і на зовнішні ринки? Причини очевидні. Ну неможливо при такій монетарній політиці національного банку стабільно працювати. Неможливо при такому валютному регулюванні мати ефективну експортну діяльність, і взагалі щось бізнесу планувати. Неможливо при такому правовому свавіллі державної фіскальної служби мати ефективні експортні програми. Ну не повертають ПДВ тим, хто експортує і тим, хто інвестує".
 
У Федерації роботодавців України сподіваються, що документ буде прийнятий у першому читанні не пізніше травня, і це буде перший практичний крок щодо реалізації Плану модернізації України.
 
Учасники засідання також відвідали виробничі дільниці провідних харківських машинобудівних підприємств – Харківського підшипникового заводу і Турбоатому. Комітет вже на території Турбоатому продовжив своє розширене засідання, під час якого обговорювались проблеми галузей транспортного та енергетичного машинобудування, а також був сформований пакет ефективних заходів на законодавчому рівні для розвитку цих галузей.
 
Крім того, з метою координації спільних дій між законодавчою, виконавчою владою та бізнесом Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва планує провести вже найближчим часом ряд круглих столів з проблемних аспектів всіх найважливіших галузей промисловості.