Вимоги українського бізнесу щодо перегляду умов Зони вільної торгівлі Україна – ЄС

30 бер. 2016

Федерація роботодавців України провела робочу нараду на тему: "Вимоги українського бізнесу щодо перегляду умов Зони вільної торгівлі Україна – ЄС".
 
За круглим столом зібрались представники бізнес-асоціацій, компаній та організацій, які стикнулися з проблемами експорту до країн ЄС. Мова йшла про необхідність збільшення квот на поставки української продукції до Європи.

Пропозиція ФРУ про перегляд квот викликана падінням продажу української продукції в країни ЄС. У 2015 році експорт з України в ЄС скоротився на 25% в грошовому вираженні, втрати валютної виручки за рік перевищили 4 млрд. дол. На початку 2016 року негативна тенденція збереглася - експорт українських товарів до ЄС скоротився на 6,3% і продовжує далі знижуватися.

Результатом наради став Проект звернення українського бізнесу до уряду, розроблений у результаті численних зустрічей із представниками бізнес-спільноти, щодо вимог перегляду тарифних квот на імпорт та умов походження товарів з України в рамках угоди ЗВТ між Україною та ЄС.

Після узгодження цього документу з усіма зацікавленими учасниками звернення планується передати до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.