Україна підписала меморандум про реалізацію Програми гідної праці

7 квіт. 2016

КИЇВ, 7 квітня 2016 року. Сьогодні відбулось підписання Меморандуму про реалізацію Програми гідної праці для нашої країни на 2016-2019 роки. Підписанням зазначеного документу Міжнародна організація праці (МОП), український уряд, всеукраїнські об'єднання роботодавців і профспілок висловили бажання співпрацювати з метою просування та сприяння забезпеченню гідної праці в нашій країні.
 
Підписантами Меморандуму виступили директор регіонального бюро Міжнародної організації праці для країн Європи та Центральної Азії Хайнц Коллер, співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради: від сторони органів виконавчої влади - Павло Розенко, від сторони роботодавців - Олексій Мірошниченко та від профспілкової сторони - Григорій Осовий.

Серед основних пріоритетів самої Програми визначено - сприяння ефективному соціальному діалогу та посилення соціального захисту і покращення умов праці в Україні. Але надзвичайно важливо, що одним із головних пріоритетів є сприяння зайнятості і розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання. В рамках Програми заплановане проведення у 2016 році національної оцінки основних перешкод для ведення бізнесу. Оцінка зосередиться на формуванні добре обгрунтованих пропозицій реформ, адвокації та оцінці реалізованих пропозицій.
 
"Приємно, що стратегічні напрямки Програми Гідної праці для України, яку ми сьогодні підписуємо, відповідають пріоритетам Плану модернізації України, що був розроблений спільними зусиллями провідних європейських та українських експертів і науковців, за ініціативи Федерації роботодавців України", - сказав перед самим початком урочистої церемонії підписання Меморандуму заступник голови Ради ФРУ, Президент Конфедерації роботодавців України Олег Шевчук.
 
Олег Шевчук окремо відзначив такий стратегічний напрямок Програми як формування сприятливого середовища для сталих підприємств. "Мова іде про необхідність послаблення впливу держави, мінімізацію зарегульованості, спрощення ведення бізнесу. Мені важко зрозуміти, що може бути більш пріоритетним, ніж залучення інвестицій, створення нових робочих місць, розвиток інноваційної економіки", - наголосив він.
 
Досягнення визначених стратегічних пріоритетів і результатів закладених у Програмі гідної праці на 2016-2019 рр. заплановане шляхом реалізації спільних дій української влади та соціальних партнерів, з одного боку, та МОП – з іншого боку. У Програмі враховані заходи з планування розвитку, що здійснюються в Україні, та міжнародні програми дій. Серед них - Рамкова програма партнерства Уряду України з ООН на 2012-2016 роки, національна Стратегія подолання бідності та Стратегія сталого розвитку "Україна-2020".