Туринський процес 2016: захід із запуску процесу на регіональному та національному рівні

7 квіт. 2016

6-7 квітня 2016 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся семінар «Туринський процес – 2016: аналіз політики в галузі професійно-технічної освіти. Захід із запуску процесу на регіональному та національному рівні». 

Семінар проведено з метою ознайомлення зацікавлених сторін сектору ПТО з принципами та цілями Туринського процесу, надання рекомендацій регіонам-учасникам щодо підготовки аналітичних звітів.

Під час семінару розглянуто питання реалізації Туринського процесу на національному рівні, обговорено прогрес, досягнутий у сфері професійної освіти з часу реалізації останнього циклу Туринського процесу у 2014 році.
 

У заході взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики, Державної служби зайнятості, організацій роботодавців, професійних спілок, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти, відділів професійної освіти обласних державних адміністрацій, наукових установ, вищих і професійно-технічних навчальних закладів, Представництва Європейського Союзу в Україні, експерти Європейського фонду освіти.

У вступному слові Виконавчий Віце-президента Конфедерації роботодавців України, Президент Інституту професійних кваліфікацій Олексій Мірошниченко окреслив основні виклики та перспективи розвитку професійної освіти в Україні.

Довідково

Туринський процес – це підхід до аналізу політики в галузі професійної освіти і навчання (VET), що базується на фактичних даних. Він реалізується кожні два роки в партнерських країнах ЄФО та передбачає проведення аналізу напрацювань, задач, планів та прогресу в реалізації політики в галузі професійної освіти і навчання, а також підготовку відповідного національного звіту.

Підготовка звітності здійснюється на основі самооцінки, яка охоплює такі сфери політики у галузі професійної освіти і навчання: бачення й законодавство, задоволення попиту економіки та ринку праці, задоволення соціального та демографічного попиту, внутрішня ефективність системи ПТО та управління.

Україна бере участь у Туринському процесу з 2010 року. У 2016 році Україна обрала регіональний рівень національної звітності.