Скловиробники підбили підсумки роботи за минулий рік

18 квіт. 2016

Відбулася робоча нарада представників найбільших підприємств скляної галузі України. Учасники зустрічі підбили підсумки роботи своїх підприємств за 2015 рік та обговорили основні проблеми поточного року.
 
Головними складнощами підприємств скляної промисловості керівники назвали високу вартість та низьку якість сировини – соди, яку останні два роки доводиться купувати в Китаї чи Європі, а також значне зниження купівельної спроможності всередині країни. Через це великі підприємства вимушені були зменшити свої виробничі потужності, подекуди на 50%., або переоснащати, для економії витрат газу на виробництво. У свою чергу закордонна сировина додатково здорожує продукцію. Адже купувати її доводиться за долари та євро. І якщо раніше вигідніше було купувати сировину в Китаї, то сьогодні, через здорожчання долару, вартість європейської та китайської сировини майже однакова.
 
Попри все українські підприємства потроху збільшують експорт до європейських країн, зокрема до Німеччини, Польщі, Угорщини, Білорусі, країн Балтії.
 
Українська скляна продукція повністю конкурентоспроможна на світовому ринку. Аби підтримати цю галузь, що дає державі робочі місця та податки, Президент АПСП "Скло України" Дмитро Олійник озвучив ключові моменти для представників нового уряду, що необхідно включити до Плану роботи новообраних міністерств.
 
Перше – створити конкурентне податкове законодавство. Необхідно прийняти конкурентний податковий кодекс. Конкурентний – це дуже просто: якщо ми хочемо, щоб у країну інвестували гроші, податкове навантаження має бути не більшим, а меншим, з урахуванням довіри до нас країн-сусідів.
 
Друге – інвестиційна політика, якій ми приділяємо особливу увагу. Федерація роботодавців розробила на базі Програми Модернізації України Законопроект про спеціальні режими сприянню інвестиційній діяльності.
 
Ключовий формат – інвесторам на момент введення в експлуатацію – 100% амортизації, та – 50% від існуючого ЄСВ на нові робочі місця. Цей законопроект вже пройшов Парламентський комітет з промислової політики. Є надія, що у травні документ буде поданий на розгляд до Верховної Ради.
 
По блоках напрямки першочергових необхідних змін в країні можна представити так:
 
Блок перший. Стабільне податкове законодавство, що конкурентоспроможне із оточуючим світом.
 
Блок другий. Сприяння інвестиціям для того, щоб в країну прийшли гроші. Чим багатшими будуть наші люди, тим нам, скловиробникам, буде краще. А чим краще буде нам, тим краще буде суміжним виробництвам, бо вони теж отримають додатковий прибуток.
 
Блок третій. Сприяння експорту. На жаль наш внутрішній ринок падає по споживачах. Тенденція така, що ми стаємо бідною країною.
 
Аби цього уникнути і був розробленийПлан модернізації України, який має лягти в основу програми роботи нового уряду.