Підвищення професійної майстерності через міжнародний конкурс WorldSkills

19 трав. 2016

Делегація представників бізнесу та громадських об’єднань на чолі із Виконавчим Віце-президентом Конфедерації роботодавців України, заступником Голови Ради ФРУ Олексієм Мірошниченко відвідала Білорусь, де 17 – 19 травня цього року відбувся Міжнародний освітній форум «WorldSkills – Білорусь – 2016».
У заходах форуму взяли участь Президент WorldSkills, представники Європейського фонду освіти,  представники освітніх організацій та інституцій з більш ніж 20 країн. 

Під час форуму делегати відвідали конкурсні майданчики II Республіканського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Belarus-2016 і чемпіонату JuniorSkills.

Під час панельної дискусії Форуму, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, заступник Голови Ради ФРУ Олексій Мірошниченко відмітив, що сучасне життя ставить нові вимоги як до роботодавця, так і до працівника, який більше часу перебуває на ринку праці і заради конкурентоздатності на ньому змушений вдосконалювати свої знання і навички шляхом навчання протягом життя. В цьому контексті змінюється система відносин між роботодавцем, людиною і навчальним закладом. «Ми як роботодавці розуміємо, що сплатою податків наша участь у формуванні працівника не обмежується. Якщо ми хочемо "на виході" з системи навчання отримати Професіонала, ми повинні відійти від системи "постачальник - споживач" і перейти до системи "партнерства" з чітким розподілом обов’язків і прав».

 
Довідково:
WorldSkills International – неприбуткова асоціація відкрита для установ або органів, які несуть відповідальність за заохочення професійної освіти і навчання в своїх країнах/ регіонах. Організація оперує в усьому світі і є політично нейтральною і проводить світові та регіональні чемпіонати серед молодих професіоналів робітничих професій віком до 25 років.
Цілями Організації є:
  • сприяння організації та проведенню міжнародних змагань у сфері розвитку професійних навичок;
  • заохочення і підтримка ініціатив з розвитку професійних навичок в усьому світі;
  • забезпечення сталості розвитку навичок з професійної майстерності.
Змагання проводяться з 1950 року. Останнє змагання було проведено у Сан-Паоло, Бразилія, у 2015 році, наступне відбудеться у 2017 р. в Абу-Дабі.