Відбувся VIII з’їзд Конфедерації роботодавців України

9 черв. 2016

9 червня 2016 року відбувся VIII з’їзд Конфедерації роботодавців України, на якому було прийнято новий «порядок денний» роботи організації та переобрано нове керівництво.

У роботі з’їзду взяли участь представники 10 галузевих організацій (легкої промисловості, телекомунікацій, металургії, медицини, скляної промисловості, гірничо-збагачувальної, транспортної галузей та інші).

Президентом Конфедерації роботодавців обрано Шевчука Олега Борисовича, Виконавчим Віце-президентом – Мірошниченка Олексія Валентиновича.
 
Під час з’їзду головними темами обговорення були:
· перспектива співпраці роботодавців із владою з метою захисту конкурентоздатності бізнесу;
· посилення інституту соціального діалогу в Україні;
· перспективи реформування та виживання професійно-технічної освіти в Україні;
· перспективи реформування системи професійної освіти, розробка системи професійних кваліфікацій та перегляд принципів держзамовлення;
· продовження реформи соціального страхування;
· ріоритети роботодавців у формування підходів до укладання нової генеральної угоди та роботи Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Виступаючи перед делегатами VIII з’їзду, Президент Конфедерації роботодавців Олег Шевчук закликав Уряд відійти від старої практики імітації реформ та розпочати їх реальну реалізацію, у тому ж числі за підтримки роботодавців: «Зараз час, коли не слід зволікати з реформами – економічними, соціальними, адміністративними. Саме цього очікує від влади суспільство, цього вимагаємо і ми – роботодавці. Все що ми бачили донедавна – це або імітація реформ, або напівкроки. Найбільше нас турбує проблема створення нових робочих місць, занятості та знищення професійно-технічної освіти. Всі ці проблеми взаємопов’язані. На жаль, українська система соціального захисту орієнтована насамперед на субсидування безробіття, але не на вирішення питання занятості шляхом стимулювання створення нових робочих місць. Протягом минулого 2015 року в України було втрачено 500 тисяч робочих місць. При середній вартості одного нового робочого місця у 50 тис. дол. – Україна втратила 25 млрд. дол. Але роботодавці готові не тільки критикувати і вказувати на помилки урядовцям – ми готові запропонувати наше бачення і наш цілком конкретний стратегічний план розвитку окремих секторів економіки».

Окремо делегати з’їзду обговорили процес роботи над новим Трудовим кодексом, а також необхідність зміни пріоритетів роботи фондів соціального страхування та професійної освіти.

Виконавчий віце-президент Конфедерації Олексій Мірошниченко заявив, що у разі, якщо не буде змінена державна політика фінансування системи профтехосвіти, то під загрозою буде новий навчальний рік для всіх ПТУ, а промисловість України в глобальному майбутньому очікує колапс. «Зараз політики виступають з вимогами «закрутити гайки» корупції. Натомість мало хто знає, що завтра звичайні гайки не буде кому крутити. Вже сьогодні більшість потужних промислових підприємств України відчувають кадровий голод на кваліфіковані кадри. Найбільшим попитом на біржі праці користуються робітничі та інженерні професії (сантехніки, слюсарі, механіки). З тим рівнем фінансування, що сьогодні закладено у державному бюджеті для системи професійно-технічної освіти, можемо говорити про її неминучий колапс. І не колись там – а завтра. За таких умов точно буде зірвана вступна кампанія вже цього року. Ми, як роботодавці, скільки завгодно можемо розробляти систему кваліфікацій, професійні стандарти та програми. Але якщо буде зруйнована загалом професійна технічна освіта, то буде підірвано економічний базис України. І тут головним модератором та стратегом має виступати виключно держава».

Звіт Президента Конфедерації роботодавців України

Звіт Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України

 Довідково. Конфедерація роботодавців України – створена у 2006 році, об’єднує 12 галузевих організацій роботодавців.