Уряд відреагував на звернення Федерації роботодавців і доручив прискорити ліквідацію контролюючих органів

15 черв. 2016

Уряд відреагував на звернення Федерації роботодавців України щодо прискорення ліквідаційних процедур органів центральної виконавчої влади, які продовжують здійснювати перевірки бізнесу.
 
"Вжити вичерпних заходів щодо завершення до 1 липня 2016 року процедури припинення центральних органів виконавчої влади", - йдеться у відповідному дорученні Першого віце-прем'єр-міністра України-міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва до міністерств та центральних органів виконавчої влади.
 
1 червня цього року Федерація звернулась до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити ліквідаційні процедури контролюючих органів, які мали бути ліквідовані у рамках реформи, розпочатої урядом у 2014 році. У щорічному дослідженні Федерації про вплив на бізнес державних контролюючих органів зазначається, що з 16-ти органів, які мали припинити свою діяльність шляхом злиття, у реальності були ліквідовані лише два. Більше того, у 2015 році третину від загальної кількості перевірок бізнесу здійснили контролюючі органи під ліквідацією. Ці держоргани зібрали з бізнесу майже половину від загальної суми адміністративних штрафів – це майже 8 млн. грн.
 
У своєму зверненні до прем'єра, в ФРУ також наголошували на необхідності продовжити мораторій на проведення планових перевірок до кінця 2016 року, для всіх суб'єктів господарювання без виключення. Як зазначається у моніторингу Федерації, така необхідність випливає зі зменшення навантаження на бізнес в період дії мораторію на перевірки.