Роботодавці ініціюють впорядкування проблем із нарахуванням пенсій для металургів на шкідливому виробництві, - Конфедерація роботодавців України

14 вер. 2016

Конфедерація роботодавців України звернулась до Міністерства соціальної політики, а також до Пенсійного фонду з пропозицією вивчити питання правової колізії, що призвела до складнощів із нарахуванням пенсії для працівників гірничо-металургійної галузі, які працювали на шкідливому виробництві.

«Протягом останніх 2 місяців роботодавці відзначають поглиблення проблем із нарахуванням пенсій металургів, які працюють в шкідливих умовах. Внаслідок певних нормативних змін, ця категорія працівників ГМК випала із системи пільгового нарахування пенсії. У свою чергу топ-менеджмент підприємств обмежений діючою на сьогодні нормативною базою, яка по факту торкається інтересів близько 50 тисяч працівників. Саме тому, Конфедерація роботодавців звернулася за відповідними роз’ясненнями до Міністерства соціальної політики та Пенсійного Фонду».

На думку Виконавчого Віце-президента Конфедерації роботодавців України Олексія Мірошниченка, характер обговорення цієї проблеми є свідченням зрілості традицій соціального діалогу в Україні. «Цей приклад є досить показовим у контексті розвитку в Україні принципів соціального діалогу. Соціально відповідальний власник, обговоривши позиції із працівниками та соціальними партнерами, профспілками, звернувся до держави з пропозицією розглянути проблему і знайти оперативні шляхи її вирішення. Впевнений, що Уряд відреагує досить швидко та результативно».